Dešimt ryškiausių savaitės futbolo įvykių: 12.13-12.19

Futbolo pasaulyje prasidėjo dar viena įvykių kupina savaitė. Nuo gruodžio 13 iki gruodžio 19 dienos nugriaudės aibė intriguojančių rungtynių Anglijos, Ispanijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos ir Kroatijos čempionatuose. 

Tikriems sporto sirgaliams skirtas internetinis puslapis Fanuarena.lt, kviečia iš arčiau susipažinti su 10 svarbiausių šios savaitės futbolo rungtynių.

Antradienis (Gruodžio 13 d.).

„Stuttgart“ – Miuncheno „Bayern“. Vokietijos „Bundesliga“ čempionatas. 19:30 val. 

Pelnyta ir graži pergalė 2:0 išvykoje prieš „Wolfsburg“ ekipą, „Stuttgart“ klubui leido atsispirti nuo turnyro lentelės dugno ir pakilti virš pavojingiausios iškritimo ribos. Taip Štutgarto komanda sukūrė kol kas geriausią sezono atkarpą – nepralaimėjo jau tris kartus iš eilės.

Norint protesti šią sėkmingą serija, „Stuttgart“ ekipai reikės savotiškai perrašyti istoriją. Keturis paskutinius tarpusavio mūšius laimėdavo „Bayern“ ir tai darydavo įspūdingu stiliumi – pelnydami vidutiniškai po 3,5 įvarčio.

Būtent „Stuttgart“ gynyba ir yra didžiausia komandos bėda šiame sezone. Dar nė karto per aštuonerias namie žaistas rungtynes, ši ekipa nesugebėjo išsaugoti savo vartų sausų. 

„Bayern“ savo ruožtu daug problemų neturi – 37 surinkti taškai leidžia ramiai jaustis turnyro lentelės viršunėje. 

„Manchester City“ – „Leeds United“. Anglijos „Premier“ lyga. 22:00 val. 

Raheemo Sterlingo įvartis padovanojo „Man City“ pergalę 1:0 prieš „Wolverhampton“ ekipą ir taip išsaugojo „miestiečiams“ vietą pačioje turnyro lentelės viršūnėje – vienu tasku Mančesterio ekipa lenkia „Liverpool“ klubą. Iš viso „Man City“ nuo pat lapkričio pradžios neprarado nė taško

„Manchester City“ tikėsis greito įvarčio šiose rungtynėse. Istorija byloja, kad net šešiais iš septynių atvejų, kai Mančesterio ekipa įmušdavo įvartį per pirmas 15 minučių, tas rungtynes laimėdavo bent dviejų įvarčių skirtumu.

„Leeds United“ dabar gyvena įtemptu režimu. Tai jau antra šios komandos išvyka į Anglijos galiūnų teritoriją per savaitę. Ką tik „Leeds Utd“ atidavė visas jėgas rungtynėse Londone, kur 2:3 nusileido Londono „Chelsea“.

„Leeds United“ labai sunkiai žaidžia antrąsias rungtynių puses. Penkis pastaruosius pralaimėjimus iš visų šešių, patirtų šiame sezone, ekipa patyrė praleidusi įvartį antroje rungtynių dalyje.


Trečiadienis (Gruodžio 15 d.)

Dortmundo „Borussia“ – „Greuther Furth“. Vokietijos „Bundesliga“ čempionatas. 21:30 val. 

Jei Dortmundo klubas galvoja apie Vokietijos čempionų titulą, ar bent rimtesnę kovą su Miuncheno „Bayern“ dėl šio trofėjaus, tai privalo jau dabar lipti iš duobės. Per paskutines penkerias rungtynes „Borussia“ iškovojo dvi pergales, du kartus patyrė pralaimėjimą ir kartą sužaidė lygiosiomis.

Varžovas „Greuther Furth“ – geriausia, ką šiuo metu Vokietijoje gali gauti. Tai paskutinę vietą užimanti komanda, po penkiolikos turų surinkusi viso labo keturis taškus. Tiesa, „Borussia“ jau ką tik išbarstė taškus prieš lygos autsaiderius – lygiosiomis 1:1 Dortmundo ekipa sužaidė su „Bochum“.

„Borussia“ yra fantastiškai namuose žaidžianti komanda. Nepaisant to, kad ką tik 2:3 pralaimėjo derbį prieš „Bayern“, rezultatyvumas žaidžiant namuose yra nepriekaištingas. „Borussia“ žaisdama namuose bent vieną įvartį įmušė jau 25 rungtynėse iš eilės. 11 iš šių kartų įvartį pelnė anksčiau nei varžovai.

Londono „Crystal Palace“ – „Southampton“. Anglijos „Premier“ lyga. 21:30 val.

„Crystal Palace“ pagaliau gali ramiau atsikvėpti. Paskutiniame ture Londono ekipa 3:1 nugalėjo Liverpulio „Everton“ ir taip nutraukė keturių iš eilės nelaimėtų rungtynių seriją. Norint kovoti dėl vietos pirmajame dešimtuke, reikia iškovoti tris taškus prieš stipriai buksuojančią „Southampton“ ekipą.

Svarbus faktas, kad rungtynės vyksta savaitės viduryje. „Southampton“ komanda trečiadienį vykusių rungtynių nelaimėjo jau 24 kartus iš eilės. 8 kartus sužaista lygiosiomis, patirta 16 pralaimėjimų. „Southampton“ bendrai nepasiekė pergalės jau daugiau kaip mėnesį. 

Nors „Crystal Palace“ yra šios dvikovos favoritas, tai vis dar yra turnyro lentelės kaimynai. „Crystal Palace“ turi vos trimis taškais daugiau, nei „Southampton“. Tiesa, Londono ekipa yra pelniusi aštuoniais įvarčiais daugiau, o abi komandos yra praleidusios tiek pat.

Londono „Arsenal“ – Londono „West Ham“. Anglijos „Premier“ lyga. 22:00 val.

Londono derbyje įvyks lygių varžovų dvikova. „Arsenal“ klubas jau senokai nepatyrė pralaimėjimo skonio žaidžiant namuose – paskutinį kartą namuose „Arsenal“ pralaimėjo dar rugpjūčio mėnesį. „West Ham“ savo ruožtu išvykose dabar rungtyniauja slogiai – per pastarąsias trejas rungtynes „plaktukai“ iškovojo vos tašką.

Tiesa, svarbus žodis čia yra „derbis“. „Arsenal“ šiame sezone pralaimėjo jau du Londono derbius, o tai yra daugiau, nei per visą praėjusį sezoną. 

„West Ham“ ekipa pasižymi itin tvirtu charakteriu. Tik „Everton“ komanda šiame sezone pasiekė daugiau taškų tose rungtynėse, kuriose bent kartą atsilikdavo. Apie tai byloja ir „West Ham“ pergalė 3:2 prieš Londono „Chelsea“ – rungtynėse „plaktukai“ atsilikinėjo du kartus ir vis tiek iškovojo pergalę.

„Arsenal“ šiuo metu rikiuojasi šeštoje vietoje, o „West Ham“ užima ketvirtąją.


Ketvirtadienis (Gruodžio 16 d.)

„Leicester City“ – Londono „Tottenham“. Anglijos „Premier“ lyga. 21:30 val.

Baigęs pasirodymą UEFA Europos lygoje, „Leicester City“ klubas stipriai reabiltavosi vietiniame čempionate, kai 4:0 sutriuškino „Newcastle United“ ekipą. Klubas turi puikią progą padovanoti Kalėdinę dovaną savo sirgaliams ir iškovoti trečią iš eilės pergalę žaiždiant namuose. To nebuvo jau dvejus metus.

„Tottenham“ komandą vos prasidėjus žiemai pasivijo problemos. Komandos viduje įsisuko koronavirusas COVID-19, dėl jo teko atidėti dvejas „Premier“ lygos rungtynes ir lemiamą mačą UEFA Konferencijos lygoje. 

Ketvirtadienį „Tottenham“ jau galės žaisti, tačiau išvykoje pasipriešinti „ant bangos“ esančiam „Leicester City“ klubui, daugiau kaip dvi savaites praleidus be futbolo, gali būti sunku.

Tai lentelės kaimynų dvikova. „Tottenham“ rikiuojasi septintoje vietoje, „Leicester“ užima aštuntąją.

Londono „Chelsea“ – Liverpulio „Everton“. Anglijos „Premier“ lyga. 22:00 val.

Londono “Chelsea” futbolistai | Reuters/Matthew Childs

Ilgai čempionato lyderiu buvęs „Chelsea“ klubas išgyvena sunkų ir įvarčių kupiną laikotarpį. Ką tik „Aristokratai“ 3:2 įveikė „Leeds United“, o kiek anksčiau tokiu pačiu rezultatu patys nusileido Londono „West Ham“ ekipai. 

UEFA Čempionų lygoje sužaista lygiosiomis 3:3 su Sankt Peterburgo „Zenit“. Tai yra pirmas kartas nuo 2016 metų, kai „Chelsea“ per ketverių rungtynių laikotarpį vidutiniškai praleidžia po 2 ir daugiau įvarčių.

„Everton“ šiame sezone ir taip stipriai buksuoja, o ypač šiai Liverpulio komandai būna sunku rungtyniauti „Chelsea“ stadione. Tarpusavio dvikovų Londone, „Chelsea“ nepralaimėjo jau 26 kartus iš eilės.

Dabar „Chelsea“ klubą nuo turnyro lentelės viršuje esančios „Manchester City“ komandos skiria tik du taškai – Londono ekipa yra trečioje vietoje. „Everton“ savo ruožtu rikiuojasi 14 vietoje.


Šeštadienis (Gruodžio 18 d.)

Bergamo „Atalanta“ – AS „Roma“. Italijos „Serie A“ čempionatas. 16:00 val.

Savaitgalis prasidės principinių varžovų dvikova Italijoje. Fantastišką formą demonstruojanti „Atalanta“ ekipa iškovojo jau penkias pergales iš eilės ir tai padarė įspūdingu stiliumi – vidutiniškai pelnydama po penkis įvarčius per rungtynes.

Po „Atalanta“ bėgiais pakliuvo ir daugkartiniai Italijos čempionai Turino „Juventus“, ir viena geriausių šalies komandų „Napoli“. Neblogą formą demonstruoja ir AS „Roma“, tiesa, Jose Mourinho auklėtiniams per pastarąsias penkerias rungtynes pavyko iškovoti dviem pergalėmis mažiau – tris.

Tai skirtingą futbolą demonstruojančios komandos. „Atalanta“ visoje Italijoje yra antra pagal pelnomus įvarčius. Su 37 įvarčiais per 17 turų Bergamo ekipa nusileidžia tik čempionato lyderiui, Milano „Inter“ klubui.

Tuo metu AS „Roma“ demonstruoja kur kas labiau gynyba paremta futbolą. Per tą patį laikotarpį J. Mourinho kariauna pelnė 26 įvarčius – tai mažiausias rezultatas iš visų pirmajame dešimtuke esančių komandų.

„Sevilla“ – Madrido „Atletico“. Ispanijos „La Liga“ čempionatas. 22:00 val.

Kai akis į akį susitinka šie Sevilijos ir Madrido klubai, visada būna karšta. Išskirti favoritą šioje dvikovoje yra labai sunku, apie tai byloja ir paskutinės penkerios tarpusavio rungtynės. Jose abi komandos apsikeitė po pergalę, tris kartus dvikova baigėsi lygiosiomis.

„Sevilla“ yra vienas maloniausių šio „La Liga“ čempionato siurpizų. Skambių permainų vasarą neatlikęs klubas užtikrintai žengia antroje turnyro lentelės vietoje ir nusileidžia tik vieninteliam Madrido „Real“ klubui.

Praėjusio sezono čempionai, „Atletico“, šiuo metu yra duobėje. Diego Simeone auklėtiniai per pastarąsias penkerias rungtynes iškovojo tik dvi pergales. Paskutines dvejas žaistas rungtynes Madrido ekipa pralaimėjo – 1:2 nusileista „Mallorca“, 0:2 pralaimėtas derbis prieš „Real“.

„Sevilla“ demonstruoja pribloškiančiai gerą gynybą. Per 16 turų ši ekipa praleido tik 11 įvarčių – tai geriausias rezultatas visoje lygoje. Savo ruožtu kokybiška gynyba garsėjantis „Atletico“ jau spėjo praleisti 18 įvarčių. Tai – blogiausias rezultatas tarp šešių stipriausių lygos komandų.


Sekmadienis (Gruodžio 19 d.)

Splito „Hajduk“ – „Osijek“. Kroatijos „HNL“ čempionatas. 18:30 val.

Dar vienas milžiniškas išbandymas lietuviui treneriui Valdui Dambrauskui. Stojęs prie legendinio „Hajduk“ vairo specialistas prikėlė Splito komandą ir sugrąžino jai viltis pakovoti dėl aukščiausių vietų Kroatijoje. 

Per pastarąsias penkerias rungtynes „Hajduk“ iškovojo keturias pergales ir tik kartą sužaidė lygiosiomis. Nugalėti buvo ir principiniai varžovai, tokie kaip „Rijeka“, ar Zagrebo „Dynamo“. Tiesa, dabartinis varžovas „Osijek“ – vienvaldis čempionato lyderis.

„Osijek“ šiame sezone per 19 turų pralaimėjo tik du kartus – mažiausiai iš visų čempionato dalyvių. Vilčių „Hajduk“ komandai turėtų suteikti dabartinė varžovų forma – „Osijek“ per pastarąsias penkerias rungtynes pasiekė tik dvi pergales.

Tiesa, tai skirtingų varžovų dvikova. „Hajduk“ visame čempionate yra trečia komanda pagal pelnytus įvarčius, o „Osijek“ savo ruožtu demonstruoja geriausią čempionato gynybą. Per 19 turų praleista tik 14 įvarčių.

Patiko straipsnis? Pasidalink!