Drama Anglijos „Premier“ lygoje: teks atsisveikinti su „Everton“?

Futbolo pasaulyje – dar viena intriguojančių rungtynių kupina savaitė. Nuo balandžio 25 iki gegužės 1 dienos nugriaudės aibė svarbių dvikovų UEFA Čempionų lygoje, UEFA Europos lygoje, Anglijos „Premier“ lygoje, taip pat Vokietijos „Bundesliga“, Italijos „Serie A“ ir Ispanijos „La Liga“ čempionatuose, Prancūzijos „Ligue 1“ pirmenybėse bei Lietuvos „Optibet A lygoje“.

Tikriems sirgaliams skirtas puslapis Fanuarena.lt kviečia iš arčiau susipažinti su svarbiausiomis šio sekmadienio futbolo rungtynėmis.

Sekmadienis (Gegužės 1 d.).

Liverpulio „Everton“ Londono „Chelsea“. Anglijos „Premier“ lyga. 16:00 val.

Sportinė forma: Liverpulio klubas pasitinka lemiamą sezono stadiją ir aršiausią kovą dėl išlikimo „Premier“ lygoje. Iki sezono pabaigos „Everton“ klubui liko šeši turai ir su 29 taškais jis rikiuojasi tik 18 vietoje. Ilgamečiams „Premier“ lygos dalyviams kiekviename likusiame ture privaloma rinkti taškus, kitu atveju teks leistis laipteliu žemyn – į „Championship“ divizioną. Turnyro lentelėje aukščiau už „Everton“ dabar yra du artimiausi konkurentai – penkiais taškais daugiau turintys „Leeds“ ir „Burnley“ klubai. Tiesa, „Everton“ rezultatai pastaruoju metu labai slogūs. Per penkerias paskutines rungtynes iškovota tik viena pergalė, kartą pasiektos lygiosios ir triskart patirtas pralaimėjimas.

„Chelsea“ savo ruožtu gyvena kur kas ramesnėmis nuotaikomis. Pasirodymas UEFA Čempionų lygoje jau baigtas, o Anglijoje tikslas liko vienas – užimti trečiąją vietą. Tiksliau, ją išsaugoti. „Chelsea“ (66 tšk.) dėl trečios vietos dabar tiesiogiai kovoja su Londono „Arsenal“ (60 tšk.). Abiem Londono klubams liko sužaisti po penkerias rungtynes. O per paskutines penkias žaistas dvikovas „Chelsea“ nedemonstravo geriausios sportinės formos – iškovotos dvi pergalės, patirti du pralaimėjimai ir kartą užfiksuotos lygiosios.

Tarpusavio rungtynės: Šių komandų tarpusavio rungtynėse – visiška lygybė. Paskutinis mačas, žaistas dar šiame sezone, baigėsi lygiosiomis 1:1. Bendrai per penkerias paskutines tarpusavio rungtynes tiek „Everton“, tiek „Chelsea“ iškovojo po dvi pergales.

Ryškiausi žaidėjai: „Everton“ ekipa šiame sezone puolime tikrai neblizga, o tai puikiai iliustruoja ir rezultatyviausio žaidėjo statistika. Geriausius skaičius demonstruojantis Richarlisonas yra įmušęs tik septynis įvarčius. „Chelsea“ gretose ryškiausiai spindi Masonas Mountas. Jaunasis anglų rinktinės žaidėjas yra pelnęs 10 įvarčių ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus. 

 Favoritas: Lažybininkai pergalę šiose rungtynėse prognozuoja „Chelsea“ klubui.

AC „Milan“ „Fiorentina“. Italijos „Serie A“ čempionatas. 16:00 val.

Sportinė forma: Italijoje – lemiami turai ir paskutinis, svarbiausias etapas AC „Milan“ klubui norint tapti šalies čempionu. Likus keturiems turams iki sezono finišo AC „Milan“ su 74 taškais išlieka turnyro lyderiu ir dviem taškais lenkia Milano „Inter“. Kiekviena pergalė likusiuose turuose dabar – aukso vertės. Sportinė forma sirgaliams leidžia tikėtis geriausio – per pastarąsias penkerias rungtynes AC „Milan“ iškovojo tris pergales ir dukart užfiksavo lygiąsias.

„Fiorentina“ klubui keli likę paskutiniai turai taip pat atsakys į itin svarbius klausimus. Likus 4 turams iki sezono pabaigos „Fiorentina“ su 56 taškais rikiuojasi septintoje vietoje – laipteliu žemiau nei pozicija, leidžianti kitais metais varžytis UEFA turnyruose. Tiesa niekas dar neprarasta, nes aukščiau – atitinkamai šeštoje ir penktoje vietoje esančios komandos – turi labai nedidelį atotrūkį. AS „Roma“ rikiuojasi šešta ir turi 58 taškus, Romos „Lazio“ su 59 taškais užima penktą vietą. Per pastarąsias penkerias rungtynes „Fiorentina“ iškovojo tris pergales ir patyrė du pralaimėjimus.

Tarpusavio rungtynės: Šių komandų tarpusavio akistatos visada būna apylygės. Paskutinę dvikovą šiame sezone dramatiškai 4:3 laimėjo „Fiorentina“, o per penkerių tarpusavio rungtynių istoriją tiek AC „Milan“, tiek „Fiorentina“, apsikeitė po dvi pergales.

Ryškiausi žaidėjai:  AC „Milan“ klube vienas ryškiausių žaidėjų – Olivier Giroud. Prancūzų puolėjas šiame sezone yra pelnęs 9 įvarčius. „Fiorentina“ ekipoje vieno aiškaus lyderio nėra, ypač puolime, tačiau rezultatyviausiai rungtyniauja Lucasas Torreira. Urugvajiečio sąskaitoje šiemet penki įvarčiai. 

 Favoritas: Lažybininkai šiose rungtynėse pergalę prognozuoja AC „Milan“.

Patiko straipsnis? Pasidalink!