Ispanijos „La Ligoje“ – „mirk gyvenk“ rungtynės dėl išlikimo

Futbolo pasaulyje – dar viena įvykių kupina savaitė. Nuo vasario 28 iki kovo 6 dienos nugriaudės aibė intriguojančių rungtynių Anglijos „Premier“ lygoje, Italijos „Serie A“ pirmenybėse, Ispanijos „La Liga“ ir Vokietijos „Bundesliga“ čempionatuose.

Tikriems sirgaliams skirtas puslapis Fanuarena.lt kviečia iš arčiau susipažinti su svarbiausiomis šio pirmadienio futbolo rungtynėmis.

Pirmadienis (Vasario 28 d.).

Bergamo „Atalanta“ – „Sampdoria“. Italijos „Serie A“ čempionatas. 21:50 val.

Sportinė forma: Nauju Italijos grandu per pastaruosius kelerius metus tapęs Bergamo „Atalanta“ klubas dvikovą su čempionato vidutiniokais iš Sampdorios pasitinka būdamas itin gilioje duobėje. Per pastarąsias penkerias rungtynes „Serie A“ čempionate, „Atalanta“ pergalės neiškovjo nė karto. Viskas, ką pavyko per šį laikotarpį pasiekti, tai trejos lygiosios – su Turino „Juventus“, Romos „Lazio“ ir Milano „Inter“. Taip pat užfiksuoti ir du pralaimėjimai. Bendrai per penkerių rungtynių laikotarpį Italijoje, „Atalanta“ įmušė vos du įvarčius – toks puolimo rezultatas pastaruoju metu yra pats blogiausias visoje lygoje. Tiesa, reikalai geriau klostosi UEFA Europos lygoje – ten Bergamo klubas užtikrintai įveikė Pirejo „Olympiacos“ ir žengė į tolimesnį etapą.

„Sampdoria“ savo ruožtu visą šį sezoną žaidžia labai banguojančiai – būtent nepastovus žaidimas ir svyruojantys rezultatai neleidžia šiai komandai pakilti iki geriausiųjų dešimtuko. Šiuo metu „Sampdoria“ užima vos 15 vietą. Tiesa, pastaruoju metu klubo sirgaliai turi ir kuo pasidžiaugti, nes dvi iš paskutinių trejų rungtynių baigėsi pergalėmis. Tiesa, visuose kituose trijuose mačuose teko pripažinti varžovų pranašumą.

Tarpusavio rungtynės: Šių komandų akistatose kur kas geriau sekasi „Atalanta“ ekipai. Bergamo klubas per penkis paskutinius susitikimus iškovojo tris pergales. „Sampdoria“ savo ruožtu pergale džiaugėsi tik kartą, o taip pat vieną kartą dvikova baigėsi lygiosiomis.

Ryškiausi žaidėjai: „Atalanta“ ekipos rezultatyviausias žaidėjas Duvanas Zapata šiuo metu yra traumuotas ir dvikovą praleis, todėl komandą į priekį tempti turėtų saugas iš Kroatijos – Mario Pašaličius. Talentingo kroato sąskaitoje šiame sezone jau aštuoni įvarčiai ir penki rezultatyvūs perdavimai.

„Sampdoria“ klube neabejotinas lyderis ir simbolis yra patyręs italas Antonio Candreva. Ypač didelę patirtį sukaupęs 35-erių saugas jau yra pelnęs septynis įvarčius ir atlikęs aštuonis rezultatyvius perdavimus.

Favoritas: Pasak lažybininkų, ryškiu favoritu šioje akistatoje laikoma „Atalanta“.

„Granada“ – „Cadiz“. Ispanijos „La Liga“ čempionatas. 22:00 val.

Sportinė forma: Ispanijoje artėjant link lemiamos sezono stadijos (iki sezono pabaigos lieka 12 turų, –  aut.) Kone kiekviena dvikova tiek „Granada“, tiek „Cadiz“ klubams įgauna neeilinę prasmę, o trys iškovoti taškai jose leidžia bent trumpam įkvėpti labai reikalingo oro gūsį. Labai gali būti, kad viena iš šių komandų, o gal net ir abi, šiame sezone iškris į žemesnį divizioną, todėl ši tarpusavio akistata abiem komandoms yra viena svarbiausių per visą sezoną.

„Granada“ su 24 taškais šiuo metu rikiuojasi 17 vietoje ir jai tiesiog katastrofiškai nesiseka. Per visą sezoną ši komanda iškovojo viso labo 5 pergales, o dabartinė forma verčia kaip reikiant sunerimti – patirti jau penki pralaimėjimai iš eilės, pergalės skonio nejausta jau septyniuose mačuose iš eilės.

„Cadiz“ visą sezoną tūnojo turnyro lentelės apačioje, tačiau pastaruoju metu mažais žingsniais bando irtis link išsvajotos saugios zonos – būtent tos 17 vietos, kurią šiuo metu išlaiko „Granada“. Per pastarąsias penkerias rungtynes „Cadiz“ iškovojo vieną pergalę, tris kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė vieną pralaimėjimą. Žinant tai, kad per visą sezoną ši komanda sugebėjo iškovoti tik tris pergales, dabartiniai rezultatai atrodo tikrai palankiai ir turėtų nuteikti optimistiškai. 

Tarpusavio rungtynės: Istorija byloja, kad tai – lygių, vienas kito vertų varžovų akistata. Net keturios iš paskutinių penkių šių komandų akistatų baigėsi lygiosiomis, net ir rezultatai buvo kone identiški – arba 0:0, arba 1:1. Per šį laikotarpį pranašumą vienintelį kartą įrodė „Cadiz“, kai pavyko iškovoti pergalę 1:0. 

Ryškiausi žaidėjai: „Granada“ ekipos akivaizdus lyderis šiame sezone – patyręs ispanas Jorge Molina. Puolėjo sąskaitoje septyni įvarčiai ir trys rezultatyvūs perdavimai.

„Cadiz“ komandoje rezultatyviausiai rungtyniauja Choco Lozano. Iš Hondūro kilęs puolėjas pasižymėjo penkiais įvarčiais.

Favoritas: Ryškus favoritas šioje dvikovoje neišskiriamas, tačiau daugiau šansų laimėti turi „Granada“.

Patiko straipsnis? Pasidalink!