„Neptūnas” iškovojo dešimtąją sezono pergalę Šiauliuose

Klaipėdos „Neptūnas“ (10/13) iškovojo sunkią ir itin svarbią pergalę „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse prieš Šiaulių „Šiauliai-7Bet“ (12/10) komandą rezultatu 84:87 (22:21, 23:24, 17:22, 22:20).

Puikiai susitikimą pradėję klaipėdiečiai per pirmas 6 žaidimo minutes pataikė net 4 tritaškius, iš kurių 3 – Nojus Mineikis. Gera atkarpa atsakė ir šeimininkai: ne tik sumažino atsilikimą, bet prieš kėlinio pabaigą spėjo išsiveržti į priekį (22:21).

Antrajame kėlinyje vyko įnirtinga kova. Matas Jogėla įspūdingu dėjimu suteikė Klaipėdai 3 taškų persvarą, bet Jonathan‘as Elmore‘as kitoje aikštės pusėje taikliu tolimu metimu rezultatą išlygino (35:35). Per likusį ketvirčio laiką nei viena ekipa į priekį nepasistūmėjo, o švieslentė fiksavo identišką rezultatą (45:45).

Pirmoje dvikovos dalyje ryškiausiai žibėjo N. Mineikio žvaigždė: „Neptūno“ snaiperis pagerino ne tik taškų (15) rekordą, bet ir pataikytų tritaškių (5).

Trečiajame kėlinyje lyderio vaidmenį iš kolegų perėmė Deividas Gailius, pelnęs 8 taškus per tiek pat žaidimo minučių. Benas Griciūnas pelnė 5 taškus iš eilės ir sugrąžino uostamiesčio komandai kiek solidesnį pranašumą (55:64). Prieš lemiamį susitikimo atkarpą šiauliečiams pavyko šiek tiek apkarpyti atsilikimą (62:67).

Lyg ant sparnų ketvirtojo ketvirčio pradžioje rungtyniavo Dainiaus Adomaičio kariauna: M. Mažeika ir D. Gailius pridėjo po tritaškį, o N. Mineikis dviejų taškų vertės metimą ir „Neptūnas“ vėl įgijo dviženklę persvarą (67:77). Vis dėlto Šiaulių ekipa baltos vėliavos nekėlė, o kai Eimantas Stankevičius pataikė tolimą metimą, komandas skyrė 5 taškai (74:79). Senkant rungtynių laikui, seko ir šeimininkų šansai iškovoti pergalę. Klaipėdiečiai puikiai laikėsi ir priartėti arčiau varžovams neleido. Visgi likus žaisti 55 sekundėms Isaiah Armwood‘as realizavo abu baudos metimus ir komandas skyrė vos vienas metimas (83:85). Svečiams nepavykus sėkmingai baigti savos atakos, Žygimantas Janavičius prasižengė prieš Martyną Varną, o pastarasis pataikė tik vieną mestą baudą. Blogu kolegos pavyzdžiu pasekė ir Ž. Janavičius – atsakė taip pat vienu taikliu baudos metimu. Šiaulių krepšininkams nepavykus užpulti, pastarieji dar sykį siuntė klaipėdiečius prie baudos metimų linijos. M. Mažeika ranka sudrebėjo ir buvo realizuotas tik vienas (84:87). Paskutinį šansą turėję šeimininkai savo proga nepasinaudojo.

Klaipėdos „Neptūnas“: D. Gailius 19 (8 atk.kam, 5 rez.perd.), B. Griciūnas ir N. Mineikis – po 17, M. Jogėla 15 (5 atk.kam), Ž. Janavičius 3 (10 rez.perd.).

Šiaulių „Šiauliai-7Bet“: M. Varnas 20, A. Urbutis 19 (7 atk.kam.), J. Elmore‘as 16 (5 rez.perd.).