Pasaulio čempionato link: ar ištaisys C. Ronaldo grubias portugalų klaidas?

Futbolo pasaulyje – išskirtinė, vien nacionalinių komandų lemiamų rungtynių kupina savaitė. Nuo kovo 21 iki 27 dienos tiek Europoje, tiek Pietų Amerikoje nugriaudės aibė intriguojančių atrankoje į pasaulio čempionatą.

Tikriems sirgaliams skirtas puslapis Fanuarena.lt kviečia iš arčiau susipažinti su svarbiausiomis šios ketvirtadienio futbolo rungtynėmis.

Ketvirtadienis (Kovo 24 d.).

Italija – Šiaurės Makedonija. Atranka į pasaulio čempionatą. Pusfinalis. 21:45 val.

Sportinė forma: Dabartiniai Europos čempionai italai dėl vietos pasaulio čempionate dar turės kaip reikiant pakovoti. Atnaujinus patekimo į pirmenybes sistemą, nuo šiol visoms likusioms rinktinėms reikia laimėti nebe vieną seriją, o dvi – pusfinalio ir finalo. Išimtis tik Lenkija, kuri rusams sulaukus sankcijų automatiškai žengė į finalą. Italai lemiamą seriją pasitinka būdami ne pačios geriausios sportinės formos – šią dvikovą Italijos rinktinė žais po dviejų iš eilės užfiksuotų lygiųjų. Bendrai per penkerias paskutines rungtynes italai pergalę iškovojo du kartus, tiek pat kartų užfiksavo lygiąsias ir kartą patyrė pralaimėjimą.

Šiaurės Makedonijai savo ruožtu vien galimybė pakovoti dėl bilieto į čempionatą yra aukso vertės, tačiau iki šio etapo makedonai nužygiavo tikrai ne šiaip sau. Štai grupių etape jie nusileido tik tiesioginį kelialapį iškovojusiai Vokietijai, o į šias rungtynes žengia po dviejų iš eilės pergalių. Bendrai per penkerias rungtynes iškovotos trys pergalės, po kartą pasiektos lygiosios ir patirtas pralaimėjimas. 

Tarpusavio rungtynės: Šios komandos akis į akį iš viso yra susitikusios du kartus. 2017 metais dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1, o dar prieš metus pergalę 3:2 iškovojo italai.

Ryškiausi žaidėjai: Italijos rinktinėje vienas ryškiausių žaidėjų – Ciro Immobile. Romos „Lazio“ ikona atrankoje kol kas yra pelnęs tik du įvarčius, bet neverta abejoti, kad vaidmuo komandoje šiose lemiamose dvikovose tik išaugs. 

Šiaurės Makedonijos rinktinėje ryškiausi du lyderiai – Enis Badhi ir Eljifas Elmas. Abu jie atrankoje yra pelnę po keturis įvarčius ir atlikę po du rezultatyvisu perdavimus.

Favoritas: Itin ryškiu favoritu šioje dvikovoje laikoma Italija.

Portugalija – Turkija. Atranka į pasaulio čempionatą. Pusfinalis. 21:45 val.

Sportinė forma: Portugalijos rinktinė šią žūtbūtinę seriją su turkais pasitinka po itin slogaus pasirodymo atrankos grupių etape. Nesugebėję įveikti Airijos išvykoje ir vėliau namuose nusileidę Serbijai, portugalai su Cristiano Ronaldo priešaky netikėtai nukrito į antrąją vietą grupėje. Tiesa, prieš šią slogią atkarpą Portugalijos rinktinė skaičiavo penkių iš eilės pergalių seriją.

Turkijos nacionalinė komanda pateikė malonų siurprizą ir atrankoje finišavo įspūdingai – sutriuškino Gibraltarą, nesunkiai įveikė Latviją ir Juodkalniją, taip iškovojo tris iš eilės pergales ir užsiropštė iki antrosios vietos grupėje, kuri leidžia tęsti kovą pasaulio čempionato link. Bendrai per penkerių rungtynių laikotarpį turkai iškovojo tris pergales, patyrė vieną pralaimėjimą ir kartą užfiksavo lygiąsias.

Tarpusavio rungtynės: šių komandų akistatose kur kas geriau sekasi Portugalijos rinktinei. Tiesa, abi šios ekipos paskutinį kartą susitiko jau labai seniai – prieš 10 metų. Nors tą paskutinį mačą laimėjo turkai, prieš tai sekė keturių iš eilės Portugalijos rinktinės pergalių serija.

Ryškiausi žaidėjai: Neabejotinai ryškiausia portugalų žvaigždė – Cristiano Ronaldo. „Manchester United“ saugas ir Portugalijos futbolo ikona šioje atrankoje jau yra pelnęs šešis įvarčius.

Turkijos rinktinė šioje atrankoje taip pat atrado ryškiausią savo lyderį – Buraką Yilmazą. „Lille“ ekipos puolėjas atankoje yra pelnęs 5 įvarčius ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus. 

Favoritas: Pergalė šioje dvikovoje prognozuojama Portugalijai.

Patiko straipsnis? Pasidalink!