Sezono likimas kybo ant plauko: kas laimės atkaklų Londono derbį?

Futbolo pasaulyje – dar viena intriguojančių rungtynių kupina savaitė. Nuo gegužės 9 iki 15 dienos nugriaudės aibė svarbių dvikovų Anglijos „Premier“ lygoje, taip pat Vokietijos „Bundesliga“, Italijos „Serie A“ ir Ispanijos „La Liga“ čempionatuose, Prancūzijos „Ligue 1“ pirmenybėse bei Lietuvos „Optibet A lygoje“.

Tikriems sirgaliams skirtas puslapis Fanuarena.lt kviečia iš arčiau susipažinti su svarbiausiomis šios savaitės futbolo rungtynėmis.

Ketvirtadienis (Gegužės 12 d.).

Londono „Tottenham“ Londono „Arsenal“. Anglijos „Premier“ lyga. 21:45 val.

Sportinė forma: Sezono finišo tiesiojoje – kaip niekada intriguojantis Londono derbis ir tiesioginė kova dėl vietos kitų metų UEFA Čempionų lygoje. „Tottenham“ klubas šiuo metu su 62 taškais rikiuojasi 5 vietoje ir kovoje dėl išsvajotos ketvirtosios vietos nusileidžia būtent „Arsenal“ (66 tšk.). Pergalė šiose rungtynėse priartintų „Tottenham“ iki Čempionų lygos per vieną tašką, o pralaimėjimas, arba net lygiosios – praktiškai panaikintų viltis. Pastaruoju metu „Tottenham“ žaidimas toli gražu nėra pastovus – per penkerias paskutines žaistas rungtynes Antonio Conte auklėtiniai iškovojo dvi pergales, užfiksavo dvejas lygiąsias ir patyrė vieną pralaimėjimą.

Ne ką ramesnės nuotaikos ir „Arsenal“ stovykloje. Pakilti aukščiau – į trečiąją vietą – šiai komandai realių šansų lieka vis mažiau, nes nuo Londono „Chelsea“ atsiliekama jau 4 taškais. Didžiausias likęs sezono tikslas – išsaugoti ir apginti ketvirtąją poziciją. Šiame Londono derbyje „Arsenal“ ekipai žūtbūt reikia iškovoti bent lygiąsias – jų atveju, Čempionų lyga taps ranka pasiekiama. Pastaruoju metu „Arsenal“ sportinė forma įspūdinga. „Gunneriai“ per penkerias rungtynes iškovojo 4 pergales ir patyrė tik vieną pralaimėjimą.

Tarpusavio rungtynės: Šių komandų tarpusavio rungtynės kone visais laikais būdavo labai atkaklios ir rezultatyvios. Ne išimtis ir šis sezonas – paskutinį tarpusavio mačą rugsėjį 3:1 laimėjo „Arsenal“. Bendrai per paskutinius penkis tarpusavio susitikimus, „Arsenal“ iškovojo dvi pergales, „Tottenham“ džiaugėsi trimis.

Ryškiausi žaidėjai: „Tottenham“ ekipoje šiame sezone ryškiausias žaidėjas – Son Hueng-Minas. Pietų Korėjos rinktinės lyderis su 20 įvarčių yra antras pagal rezultatyvumą žaidėjas visoje lygoje. „Arsenal“ ekipoje ryškiausiai spindi Bakayoko Saka. Anglų saugo sąskaitoje šiame sezone 11 įvarčių.

 Favoritas: Lažybininkai šiose rungtynėse ryškaus favorito neišskiria, tačiau daugiau šansų laimėti rungtynes turi „Tottenham“.

„Real Sociedad“ FC „Cadiz“. Ispanijos „La Liga“ čempionatas. 20:00 val.

Sportinė forma: Iki sezono finišo likus trejoms rungtynėms, „Real Sociedad“ sieks daryti viską, kad išsaugotų šiuo metu užimamą 6 poziciją. Ji leistų komandai kitais metais varžytis UEFA Europos lygoje, tačiau visai čia pat – vos trimis taškais mažiau turintis „Villareal“ klubas. Likusios trejos rungtynės ir atsakys į klausimą, kas šiemet vertesni prasibrauti į Europos lygą. Tiesa, sportinė „Real Sociedad“ forma pastaruoju metu labai nykoka – per paskutines penkerias rungtynes iškovojo tik vieną pergalę, patyrė tris pralaimėjimus ir kartą užfiksavo lygiąsias.

FC „Cadiz“ ekipa savo ruožtu pasitinka lemiamą sezono stadiją ir kovą dėl išlikimo „La Liga“ čempionate. Šiuo metu su 35 taškais „Cadiz“ komanda rikiuojasi tik 17 vietoje ir ne tik privalo pati rinkti taškus, bet ir tikėtis palankių rezultatų iš kitų, žemiau turnyre esančių ekipų, tokių, kaip „Mallorca“ ar „Alaves“. „Cadiz“ šias artimiausias rungtynes pasitiks pakilių nuotaikų, nes ką tik, praėjusiame ture, net 3:0 pavyko nugalėti „Elche“.

Tarpusavio rungtynės: Šių komandų tarpusavio rungtynėse – visiškas „Real Sociedad“ dominavimas. Ši komanda laimėjo jau penkias tarpusavio akistatas iš eilės.

Ryškiausi žaidėjai: „Real Sociedad“ viena ryškiausių žvaigždžių Alexanderis Isakas šiame sezone atrodo tarsi būdamas pats savo šešėlyje. Švedų puolėjas per visą sezoną pelnė tik 5 įvarčius. „Cadiz“ ekipos simbolis – veteranas Alvaro Negredo. Ispanų puolėjas šiame sezone pasižymėjo 7 įvarčiais.

 Favoritas: Lažybininkai šiose rungtynėse pergalę prognozuoja „Real Sociedad“.

Patiko straipsnis? Pasidalink!