UEFA Čempionų lyga: ar „Bayern“ išvengs sensacingo pasitraukimo?

Futbolo pasaulyje – dar viena įvykių kupina savaitė. Nuo kovo 7 iki 13 dienos nugriaudės aibė intriguojančių rungtynių UEFA Čempionų lygoje, UEFA Europos lygoje, Anglijos „Premier“ lygoje ir Italijos „Serie A“ pirmenybėse.

Tikriems sirgaliams skirtas puslapis Fanuarena.lt kviečia iš arčiau susipažinti su svarbiausiomis šio antradienio futbolo rungtynėmis.

Antradienis (Kovo 8 d.).

Miuncheno „Bayern“ – „Salzburg“. UEFA Čempionų lyga. (Aštuntfinalis. Pirmoji akistata 1:1). 22:00 val.

Sportinė forma: UEFA Čempionų lygoje – lemiamos aštuntfinalio rungtynės. Prieš prasidedant šiai serijai, „Bayern“ buvo laikomas itin ryškiu favoritu, tačiau pirmoji dvikova parodė, kad kovoti dėl vietos kitame etape teks kur kas rimčiau. Sportinė forma bavarų klube šiuo metu taip pat toli gražu ne pati geriausia – žvelgiant į visus frontus, per pastarąsias penkerias rungtynes „Bayern“ iškovojo dvi pergales, patyrė vieną pralaimėjimą ir dukart užfiksavo lygiąsias.

„Salzburg“ stovykloje nuotaikos prieš lemiamą mačą – pakilesnės. Maloniu šio Čempionų lygos sezono siurprizu tapusi austrų komanda pralaimėjimo skonį paskutinį kartą patyrė dar sausio mėnesį – nuo to laiko sekė septynių iš eilės nepralaimėtų rungtynių serija. Per pastarąsias penkerias rungtynes „Salzburg“ iškovojo tris pergales ir dukart sužaidė lygiosiomis.

Tarpusavio rungtynės: Paskutinė šių komandų akistata baigėsi lygiosiomis 1:1, tačiau ir istorija byloja, kad šios dvikovos būna itin atkaklios – štai per paskutinius penkis susitikimus lygiosios buvo užfiksuotos du kartus, du kartus pergalę iškovojo „Bayern“, vieną kartą sirgalius pergale pradžiugino „Salzburg“.

Ryškiausi žaidėjai: „Bayern“ komandos neabejotinas lyderis – Robertas Lewandowskis. Puolėjas iš Lenkijos šiame Čempionų lygos sezone jau yra pelnęs devynis įvarčius – tai antras rezultatas tarp visų turnyro žaidėjų. „Salzburg“ ekipoje per šį sezoną atsiskleidė jaunasis puolėjas Karimas Adeyemi – 2002 metais gimęs vokietis Čempionų lygoje pelnė tris įvarčius.

Favoritas: Lažybininkai pergalę šioje dvikovoje prognozuoja „Bayern“. 

„Liverpool“ – Milano „Inter“. UEFA Čempionų lyga. (Aštuntfinalis. Pirmoji akistata 2:0). 22:00 val.

Sportinė forma: Ištraukus aštuntfinalio etapo burtus didelė dalis sirgalių būtent šią porą vadino kaip vieną sunkiausiai nuspėjamų ir labiausiai intriguojančių. Vis dėlto, labai tvirtą žingsnį link kito etapo dėjo pirmąją akistata išvykoje laimėjusi „Liverpool“ komanda. Jurgeno Kloppo kariauna turi dviejų įvarčių pranašumą, rungtynės bus žaidžiamos namuose, o ir sportinė forma šiuo metu pribloškianti – šiais metais Liverpulio klubas nepralaimėjo dar nė karto, o dabar seka dvylikos iš eilės pergalių serija (įskaitant pergalę po 11 metrų baudinių serijos FA taurės finale, – aut.).

Savo ruožtu „Inter“ šiuo metu yra duobėje ir iš jos išlipti sekasi sunkiai. Italijos „Serie A“ pirmenybėse Milano klubas jau nebėra lyderio pozicijoje, o bendrai per penkerias rungtynes pergalę pavyko iškovoti tik vieną kartą. Per penkių susitikimų laikotarpį „Inter“ dukart užfiksavo lygiąsias ir dukart pripažino varžovų pranašumą.

Tarpusavio rungtynės: Per visą istoriją šios komandos akis į akį yra susitikusios tik tris kartus (įskaitant paskutinę akistatą vasarį, – aut.). Visus tris mačus laimėjo „Liverpool“.

Ryškiausi žaidėjai: Fantastišką futbolą demonstruojantis Mohamedas Salah pagal pelnytus įvarčius yra trečias visoje Čempionų lygoje – egiptiečio sąskaitoje jau aštuoni tikslūs smūgiai, vienas jų krito būtent į „Inter“ vartus. „Inter“ ekipą į priekį Čempionų lygoje veda Edinas Džeko. Bosnio sąskaitoje trys įvarčiai.

Favoritas: Gana ryškiu favoritu laimėti šią dvikovą lažynininkai laiko „Liverpool“.

Patiko straipsnis? Pasidalink!