Vokietija ar Škotija: kas laimės UEFA Europos lygą?

Futbolo pasaulyje – dar viena intriguojančių rungtynių kupina savaitė. Nuo gegužės 16 iki 22 dienos nugriaudės aibė svarbių dvikovų UEFA Europos lygoje, Anglijos „Premier“ lygoje, taip pat Vokietijos „Bundesliga“, Italijos „Serie A“ ir Ispanijos „La Liga“ čempionatuose, Prancūzijos „Ligue 1“ pirmenybėse bei Lietuvos „Optibet A lygoje“.

Tikriems sirgaliams skirtas puslapis Fanuarena.lt kviečia iš arčiau susipažinti su svarbiausiomis šios savaitės futbolo rungtynėmis.

Trečiadienis (Gegužės 18 d.).

Frankfurto „Eintracht“ Glazgo „Rangers“. UEFA Europos lyga. Finalas. 22:00 val.

Sportinė forma: Svarbiausias sezono rungtynes – UEFA Europos lygos finalą – Eintrachto klubas pasitinka būdamas ne pačios geriausios sportinės formos. Paskutinės žaistos rungtynės Vokietijos „Bundesliga“ čempionate su „Mainz“ ekipa baigėsi 2:2, o tai „Eintracht“ komandai nebeleis pakilti aukščiau aštuntosios vietos. Triumfas Europos lygos turnyre – vienintelis likęs būdas prasibrauti į kitų metų UEFA Čempionų lygą. Per pastarąsias penkerias rungtynes visais frontais, Frankfurto komanda iškovojo dvi pergales, patyrė vieną pralaimėjimą ir dukart užfiksavo lygiąsias.

„Rangers“ savo ruožtu išgyvena įspūdingą sezoną ir Škotijoje vis dar kaunasi dėl čempionų titulo. Kiek netikėtai iki pat finalo Europos lygoje nužygiavusi Glazgo ekipa finalą pasitinka po keturių iš eilės pergalių. Paskutinė – išvykoje 1:3 nugalėta principinė varžovė Edinburgo „Hearts“. Apskritai per dešimt pastarųjų rungtynių visais frontais „Rangers“ patyrė tik vieną pralaimėjimą ir iškovojo aštuonias pergales. 

Tarpusavio rungtynės: Šios komandos tarpusavyje nėra žaidusios nė karto. Tai bus pirmas susitikimas istorijoje. 

Ryškiausi žaidėjai: „Eintracht“ komandoje šiame Europos lygos turnyre ryškiausiai spindi Daichi Kamada. Japonų puolėjo sąskaitoje – penki įvarčiai.

„Rangers“ komandos sėkmė Europos taurėje stipriai priklauso nuo fantastišką formą demonstruojančio Jameso Taverniero. Anglo sąskaitoje – septyni įvarčiai ir du rezultatyvūs perdavimai.

 Favoritas: Lažybininkai ryškaus favorito šiose rungtynėse neišskiria, tačiau daugiau šansu laimėti finalą turi „Eintracht“.

„Excelsior“ „Heracles“. Nyderlandų „Erdevisie“ čempionatas. 22:00 val.

Sportinė forma: Aukščiausioje Nyderlandų futbolo lygoje neišvengiamai artėja pokyčiai. „Erdevisie“ čempionatą paliks viena komanda, į kurios vietą stos iš žemesnio diviziono atvykstanti ekipa. Būtent tokia gali būti ir „Excelsior“. Vos šeštą vietą antrame „Erdevisie“ divizione užėmusi „Excelsior“ jau yra visai šalia rimtos sensacijos – jeigu serijoje pavyks nugalėti „Heracles“, tai viską lems finalo akistata su dar nežinomu klubu. Sportinė „Excelsior“ forma šiuo metu – ne pati geriausia. Komanda per penkerias rungtynes pergalę sugebėjo iškovoti tik kartą, keturios dvikovos iš eilės baigėsi lygiosiomis.

„Heracles“ paskutiniame „Erdevisie“ ture dramatiškai 1:3 pralaimėjo prieš Roterdamo „Sparta“ ir taip liko 16 vietoje. Pozicijoje, kurioje atsidūrusi komanda turi žaisti išlikimo seriją. Sportinė forma tikrai nėra įspūdinga – komanda pralaimėjo jau tris kartus iš eilės, o bendrai per penkerias paskutines rungtynes iškovojo tik vieną pergalę.

Tarpusavio rungtynės: Šių komandų tarpusavio dvikovose istoriškai geriau sekasi „Excelsior“ ekipai. Roterdamo klubas laimėjo trejas rungtynes iš paskutinių penkių akistatų, kartą triumfavo „Heracles“, kartą dvikova baigėsi lygiosiomis.

Ryškiausi žaidėjai: „Excelsior“ ekipoje pasakišką sezoną sužaidė Thijsas Dallinga. Jaunasis puolėjas šiame sezone pelnė net 32 įvarčius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Heracles“ ekipa visą sezoną kiek buksavo puolime, todėl rezultatyviausias žaidėjas Sinanas Bakisas yra pelnęs viso labo šešis įvarčius.  

 Favoritas: Ryškus favoritas šiose rungtynėse neišskiriamas, tačiau daugiau šansų laimėti dvikovą turi „Heracles“.

Patiko straipsnis? Pasidalink!