Dešimt ryškiausių savaitės futbolo įvykių: 01.03-01.09

Futbolo pasaulyje prasidėjo dar viena įvykių kupina savaitė. Per pirmą šių metų savaitę, nuo sausio 3 iki 9 dienos, nugriaudės aibė intriguojančių rungtynių Anglijos „Premier“ lygoje ir Anglijos taurės varžybose, Ispanijos „La Liga“ čempionate, Italijos „Serie A“ čempionate ir Vokietijos „Bundesliga“ čempionate.

Dėl koronaviruso protrūkio ir kasdien vis labiau augančių naujų užsikrėtimų įvairių komandų viduje, nemažai rungtynių yra nukeliamos ir atšaukiamos. Vis dėlto, Fanuarena.lt, kviečia iš arčiau susipažinti su 10 svarbiausių šios savaitės futbolo rungtynių.

Pirmadienis (Sausio 3 d.).

„Manchester United“ – „Wolverhampton Wanderers“. Anglijos „Premier“ lyga. 19:30 val.

Anglijos „Premier“ lygoje pirmasis šių metų turas baigsis intriguojančiomis rungtynėmis tarp į lygos ketvertuką besitaikančio „Manchester United“ ir išsvajotos vietos geriausiųjų šešetuke siekiančio „Wolves“ klubų.

Istorija byloja, kad joks kitas „Premier“ lygos klubas sausio mėnesį neturi geresnio pergalių ir pralaimėjimų santykio, nei „Manchester United“. Mančesterio ekipa per visą istoriją sausio mėnesiais laimi 65 procentus rungtynių. Dar vienas istorinis faktas, leidžiantis „Man Utd“ turėti favoritų statusą šiose rungtynėse – tai diena, kurią žaidžiamos rungtynės. Mančesterio klubas pirmadieniais laimi lygiai tiek pat, 65 procentus rungtynių.

„Man Utd“ ir be šių skaičių į dvikovą žengtų tikėdamasis tik pergalės. Per pastarąsias penkerias lygos rungtynes, Mančesterio klubas tik kartą neiškovojo pergalės, kai 1:1 išvykoje neįveikė autsaiderių „Newcastle United“. „Wolves“ nuotaikos priešingos – komanda šiuo metu yra duobėje ir per pastarąsias penkerias rungtynes tik kartą pasiekė pergalę, dukart patyrė pralaimėjimą ir dukart sužaidė lygiosiomis.

„Man Utd“ šiuo metu rikiuojasi septintoje vietoje, bet iki geriausiųjų ketvertuko komandą skiria tik 4 taškai. „Wolves“ savo ruožtu žengia devintoje pozicijoje.

„Villareal“ – „Levante“. Ispanijos „La Liga“ čempionatas. 20:00 val.

„Villareal“ ekipa savo sirgalius prieš gražiausias metų šventes pradžiugino fantastišku futbolu ir, svarbiausia, itin gerais rezultatais. Gruodžio mėnesį „Villareal“ laimėjo visas trejas žaistas rungtynes, per jas pelnydami vidutiniškai po 3,33 įvarčio.

Po itin sunkios sezono pradžios ši komanda dabar vėl grįžo į kovą dėl vietos tarptautiniuose turnyruose ir dėl vietos geriausių lygos komandų šešetuke. Pirmosios šių metų rungtynės – puiki proga pratęsti darbus ir sėkmingą seriją, nes žaisdamas prieš „Levante“ ekipą, „Villareal“ klubas nepralaimėjo jau septynis kartus iš eilės.

„Levante“ šį sezoną yra kol kas bene pati blogiausia komanda iš visų penkių stipriausių čempionatų – Anglijos, Ispanijos, Italijos, Vokietijos ir Prancūzijos. Tai vienintelė komanda, kuri šiame sezone vis dar neiškovojo nė vienos pergalės. Per 18 žaistų rungtynių „Levante“ sugebėjo surinkti vos aštuonis taškus. Tokie rezultatai lemia, kad komanda tūno pačioje turnyro lentelės apačioje ir jau dabar laukia stebuklo, norėdama neiškristi iš aukščiausios Ispanijos lygos.

„Osasouna“ – Bilbao „Athletic“. Ispanijos „La Liga“ čempionatas. 22:00 val.

Įspūdingai sezoną pradėjusi„Osasouna“ komanda atsimušė į realybę. Pirmą kartą po 15 metų pertraukos turėjusi šansą rimčiau pakovoti dėl vietos tarptautiniuose turnyruose, „Osasouna“ nebesugebėjo atsitiesti po itin skaudžiai paleistos pergalės prieš „Granada“ ekipą. Tos rungtynės, pasibaigusios 1:1, vyko dar spalio mėnesį, bet pažymėjo itin slogios atkarpos pradžią. Dabar „Osasouna“ nelaimi jau devinto mačo iš eilės, o tai leidžia pasigirti tik 14 vieta turnyro lentelėje.

„Athletic“ ekipa savo ruožtu jau šešerius metus iš eilės nepralaimi pirmųjų metų rungtynių – triskart iškovota pergalė, tris kartus sužaista lygiosiomis. Vis dėlto, šie metai Bilbao komandai prasideda visai kitokiomis nuotaikomis. Dėl užsikrėtimų koronavirusu ir traumų, komandai šiose rungtynėse negalės padėti net 12 žaidėjų.

Abi šios komandos žaidžia labai nerezultatyviai. Tiek „Osasouna“, tiek „Athletic“, per pirmąjį pusmetį pelnė vos po 17 įvarčių – tai lygu mažesniam nei 1 įvarčio per rungtynes vidurkiui.

Vieną nuo kitos šias komandas skiria tik du taškai. „Athletic“ su 24 taškais yra 11 vietoje, „Osasouna“ su 22 taškais rikiuojasi 14-oje.

FC „Cadiz“ – „Sevilla“. Ispanijos „La Liga“ čempionatas. 22:15 val.

Naujus metus„Cadiz“ komanda tikisi pradėti galingai, o tikėti geru rezultatu yra pagrindo. Paskutines praėjusių metų rungtynes „Cadiz“ atsimins dar ilgai – jose pavyko iškovoti sensacingas lygiąsias 0:0 su vienvaldžiais lygos lyderiais Madrido „Real“. „Cadiz“ ekipą sirgaliai jau įprato vadinti „lygiųjų“ komanda. Per visą sezoną iki šiol, ši ekipa jau aštuonis kartus sužaidė lygiosiomis ir vos du kartus iškovojo pergalę. Tokie rezultatai, tiesa, sirgalių džiuginti neturėtų – metus komanda pradeda 19 vietoje.

„Cadiz“ galingos lygiosios prieš „Real“ ir yra įsimintiniausia praėjusių metų akimirka. Štai net ir žaisdama namuose, ši komanda atrodo gana slogiai – per pastarąsias dešimt namuose žaistų rungtynių nepavyko iškovoti nė vienos pergalės.

O „Sevilla“ savo ruožtu problemų turi kur kas mažiau. Šios komandos žaidimas – vienas maloniausių viso sezono siurprizų. Sevilijos ekipa tvirtai laikosi antroje turnyro lentelės vietoje ir pagal surinktus taškus nusileidžia tik „Real“.

Iškalbinga ir komandų tarpusavio rungtynių istorija. „Sevilla“ žaidama išvykoje „Cadiz“ ekipą nugalėjo jau penkis kartus iš eilės.

Trečiadienis (Sausio 5 d.)

Londono „Chelsea“ – Londono „Tottenham“. Anglijos taurės varžybos. 21:45 val.

Londono „Chelsea” futbolistai | Nuotr. REUTERS/Matthew Childs

Vos prasidėjus metams futbolo sirgalių trečiadienį laukia tikras desertas – Londono derbis. Šios rungtynės turės ypatingą reikšmę, komandos kovoja ne dėl trijų taškų, o dėl patekimo į Anglijos taurės finalą.

Pirmoji pusfinalio dvikova vyks„Chelsea“ teritorijoje. Šeimininkai jau aštuonis kartus yra tapę šio turnyro čempionais. Tiesa, nuo paskutinio auksinio pasirodymo praėjo jau nemažai laiko – septyneri metai. „Chelsea“ ekipai ši dvikova yra puiki proga išlipti iš duobės. Komanda vis stipriau tolsta nuo čempionų titulo „Premier“ lygoje, o jos viduje kyla vis daugiau aistrų – štai pagrindinis puolėjas Romelu Lukaku viešai pareiškė norintis palikti komandą ir grįžti žaisti į Italiją.

Nors „Chelsea“ išlieka nepralaimėjusi jau aštuoneriose rungtynėse iš eilės, savų ginklų tikrai turi ir „Tottenham“. Naujasis treneris Antonio Conte sugrąžino šią Londono ekipą į pergalių kelią. Anglijoje „Tottenham“ nepralaimėjo jau aštuonis kartus iš eilės, o tokie rezultatai leidžia komandai vėl kovoti dėl geriausių pozicijų.

Per paskutines penkias šių komandų tarpusavio akistatas du kartus pergalę iškovojo „Chelsea“, tris kartus rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Ketvirtadienis (Sausio 6 d.)

Romos „Lazio“ – FC „Empoli“. Italijos „Serie A“ čempionatas. 15:30 val.

Metus pabaigęs dvejomis iš eilės pergalėmis tokiu pačiu rezultatu 3:1, Romos„Lazio“ klubas priartėjo prie šešių geriausių lygos komandų – nuo šios kompanijos klubą skiria vos vienas taškas. Norėdami penktą kartą per pastaruosius šešis sezonus iškovoti vietą tarptautiniuose turnyruose, „Lazio“ futbolininkai privalo galingai pradėti ir šiuos metus. O tai padaryti neturėtų būti sunku – prieš akis jau šešis kartus iš eilės nugalėta „Empoli“ ekipa.

Tiesa,„Empoli“ šiame sezone toli gražu nebėra ta komanda, kurią galima laikyti autsaidere. Štai 2021 metų pabaiga šiam klubui atrodė tikrai įspūdingai – šešerios iš eilės nepralaimėtos rungtynės ir pralaimėjimas patirtas tik pačiame paskutiniame ture. Bet ir jame nusileista 2:4 prieš vienus lygos favoritų, AC „Milan“ klubą.

Šių komandų tarpusavio rungtynėse įvarčius kur kas dažniau pelno „Lazio“. Per pastarąsias penkerias rungtynes „Empoli“ į „Lazio“ vartus įmušė tik du kartus, o Romos ekipa pasižymėjo devyniais įvarčiais.

Florencijos „Fiorentina“ – „Udinese“. Italijos „Serie A“ čempionatas. 21:45 val.

Pakilimo sezoną išgyvenantis„Fiorentina“ klubas turi puikų šansą pakartoti prieš šešerius metus pasiektą sėkmę – prasibrauti tarp šešių geriausių Italijos komandų. Būtent tokiu ritmu šiame sezone ir žygiuoja Florencijos ekipa. Galingas puolimas leidžia „Fiorentina“ ekipai metus pradėti septintoje vietoje.

Per 19 turų „Fiorentina“ pelnė jau 34 įvarčius – tai penktas rezultatas tarp visų dvidešimt lygos komandų. Neįtikėtinai atrodo „Fiorentina“ ir „Udinese“ tarpusavio rungtynių istorija. Florencijos klubas, žaisdamas namuose, laimėjo jau 13 kartų iš eilės. Tai viena ilgiausių serijų „Serie A“ čempionato istorijoje.

„Udinese“ šiame sezone buksuoja. Per pastarąsias penkerias rungtynes ši komanda pergalę iškovojo tik kartą, o bendrai per visą pirmą sezono dalį iškovojo tik keturias pergales. Tokie rezultatai leidžia „Udinese“ klubui užimti 14 vietą, bet nuo iškritimo zonos jį skiria tik keturi taškai.

Turino „Juventus“ – „Napoli“. Italijos „Serie A“ čempionatas. 21:45 val.

Penkių iš eilės nepralaimetų rungtynių serija daugkartiniams Italijos čempionams, Turino„Juventus“, vėl leidžia kiek ramiau atsikvėpti ir pagalvoti apie patekimą į kitų metų UEFA Čempionų lygą. Metus „Juventus“ baigė keturiomis pergalėmis ir vienomis lygiosiomis. Tokius gerus rezultatus stipriai lemia Turino ekipos žaidimas pirmajame kėlinyje. Per visas penkias pastarąsias pergales „Juventus“ per ilgąją pertrauką pirmaudavo 1:0.

„Napoli“ savo ruožtu žaidžia galingą sezoną ir metus pradeda trečioje turnyro lentelės vietoje, tačiau pastaruoju metu komandą pasivijo problemos. Daug susirgimų koronavirusu ir pasikartojančios traumos neleidžia „Napoli“ ekipai demonstruoti tokio aktyvaus futbolo, kokį pavykdavo žaisti anksčiau. Per pastarąsias penkerias rungtynes Neapolio ekipa patyrė jau tris pralaimėjimus, o iš viso šiame sezone pralaimėjo keturis.

Žvelgiant į šių komandų tarpusavio rungtynių istoriją, akivaizdu, kad išskirti favoritą čia visada sunku. Du kartus pergalę iškovojo „Juventus“, kartą laimėjo „Napoli“, dukart dvikova baigėsi lygiosiomis.

Kartu tai ir dvi geriausiai besiginančios komandos Italijoje. „Napoli“ per 19 rungtynių praleido viso labo 14 įvarčių, „Juventus“ per tą patį laikotarpį kamuolį iš savų vartų traukė tik 17 kartų.

Londono „Arsenal“ – „Liverpool“. Anglijos taurės varžybos. 21:45 val.

Anglijos taurės varžybose šią savaitę laukia dar vienerios pusfinalio rungtynės. Jos įvyks tarp puikiai pažįstamų varžovų – jau 235 kartą istorijoje tarpusavyje susikaus„Arsenal“ ir „Liverpool“ klubai. Abi šios komandos yra pakilime ir „Premier“ lygoje laikosi tarp šešių stipriausių ekipų, tačiau šią pusfinalio dvikovą pasitinka nelaimėjusios paskutinių rungtynių.

„Arsenal“ paskutiniame „Premier“ lygos ture dramatiškai 1:2 nusileido „Manchester City“ ekipai, o „Liverpool“ klubas išvykoje 2:2 sužaidė lygiosiomis su Londono „Chelsea“.

„Liverpool“ ekipai šios lygiosios su „Chelsea“ pažymėjo vieną sunkiausių sezono atkarpų – Jurgeno Kloppo kariauna nelaimėjo jau keturis kartus iš eilės. Pats specialistas užsikrėtė COVID-19 virusu, todėl šiose rungtynėse komandai vadovauti negalės.

Vis dėlto, sėkmingesne tarpusavio istorija gali pasigirti būtent „Liverpool“. Liverpulio ekipa per pastarąsias penkerias rungtynes tris kartus nugalėjo „Arsenal“, dvejos rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Penktadienis (Sausio 7 d.)

Miuncheno „Bayern“ – Monchengladbacho „Borussia“. Vokietijos „Bundesliga“ čempionatas. 21:30 val.

Vokietijos čempionai prieš dideliu šio sezono nusivylimu tapusią komandą. Taip būtų galima apibūdinti artėjančią „Bayern“ ir „Borussia“ dvikovą. Dar pernai tai būtų rungtynės tarp dviejų elitinių Vokietijos komandų, tačiau dabar vaizdas stipriai skiriasi. „Bayern“ užtikrintai žygiuoja link dar vieno čempionų titulo, o tuo metu Monchengladbacho ekipa kovoja dėl išlikimo čempionate.

„Bayern“ bėdų praktiškai neturi. Per visus frontus pasiektos jau septynios pergalės iš eilės, o rungtyniaujant namuose paskutinį kartą pralaimėjimas patirtas dar spalio mėnesį. Tokie rezultatai leidžia Miuncheno ekipai ramiai pirmauti „Bundesliga“ čempionate – iki artimiausių varžovų bavarai jau turi 9 taškų pranašumą.

„Borussia“ savo ruožtu nė iš tolo neprimena galingos, dėl vietos UEFA Čempionų lygoje kovojančios komandos. Per penkerias pastarąsias rungtynes patirti keturi pralaimėjimai ir iškovotas vos vienas taškas, o tokie rezultatai nubloškė ekipą į 14 turnyro lentelės vietą. Palyginimui, „Bayern“ ir „Borussia“ komandas šioje sezono stadijoje skiria jau 24 taškai.

Vis dėlto, „Bayern“ komandai šis varžovas yra vienas nepalankiausių visoje Vokietijoje. Per penkias pastarąsias dvikovas bavarai iškovojo dvi pergales, bet du kartus ir pralaimėjo.

Patiko straipsnis? Pasidalink!