Dešimt ryškiausių savaitės futbolo įvykių: 12.20-12.26

Futbolo pasaulyje prasidėjo dar viena įvykių kupina savaitė. Nuo gruodžio 20 iki 26 dienos nugriaudės aibė intriguojančių rungtynių Anglijos, Ispanijos, Vokietijos, Italijos ir Prancūzijos čempionatuose. Visos jos vyks ypatingu metu – šventiniu laikotarpiu.

Tikriems sporto sirgaliams skirtas internetinis puslapis Fanuarena.lt, kviečia iš arčiau susipažinti su 10 svarbiausių šios savaitės futbolo rungtynių.

Antradienis (Gruodžio 21 d.).

Turino „Juventus“ – „Cagliari“. Italijos „Serie A“ čempionatas. 21:45 val. 

Turino ekipą žiemą pasivijo traumos, tačiau net ir neturėdama kelių svarbių žaidėjų, ji tęsia sėkmingą seriją. Paskutinėse rungtynėse „Juventus“ išvykoje 2:0 nugalėjo „Bologna“ komandą ir taip pratęsė nepralaimėtų rungtynių surija iki penkių. Skaičiuojant ir „Serie A“ čempionatą ir UEFA Čempionų lygą, „Juventus“ per pastarąsias penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales ir kartą sužaidė lygiosiomis. 

Įspūdinga ir „Juventus“ demonstruojama gynyba. Per keturis pastaruosius mačus, kuriuos Turino komanda laimėjo, ji nepraleido nė vieno įvarčio. Tokie geri rezultatai pastaruoju metu „Juventus“ vėl leidžia būti tarp penkių stipriausių komandų Italijoje. Tiesa, nuo pirmaujančio Milano „Inter“ klubo, „Juventus“ jau atsilieka net dvylika taškų.

„Cagliari“ savo ruožtu šiuo metu yra viena prasčiausių lygos komandų. Pergalę ji paskutinį kartą iškovojo dar spalį, o tai ir buvo vienintelis kartas šiame sezone, kai „Cagliari“ iškovojo tris taškus. Dar septynis kartus sužaista lygiosiomis, patirta dešimt pralaimėjimų.

Istoriškai „Juventus“ ekipai varžovas „Cagliari“ yra vienas palankiausių visoje Italijoje. Turino klubas šiam varžovui pralaimėjo vos vieną karta, nors tarpusavyje šios komandos žaidė jau 22 kartus.

„Sevilla“ – FC „Barcelona“. Ispanijos „La Liga“ čempionatas. 22:30 val. 

Aukščiausioje Ispanijos futbolo lygoje jau septyniolika metų iš eilės čempionu tampa vienas iš šių trijų klubų: Madrido „Real“, FC „Barcelona“ ir Madrido „Atletico“. Šiame sezone „Sevilla“ turi išskirtinį šansą nutraukti šią gilią tradiciją. Praėjusiame ture Sevilijos ekipa dramatiškai 2:1 išplėšė pergalę prieš „Atletico“ ir dar labiau įsitvirtino antroje turnyro lentelės vietoje.

Dabar Sevilijos komandos laukia rimtas, bet tikrai įveikiamas varžovas. Istoriškai „Sevilla“ futbolininkai „La Liga“ pirmenybėse katalonų neįveikia jau šeštus metus iš eilės. Tris kartus rungtynės baigėsi lygiosiomis, aštuonis kartus pergalę šventė „Barcelona“.

Vis dėlto, šiame sezone „Barcelona“ nebėra ta elitinė jėga Ispanijoje. Trenerį pakeitusi katalonų ekipa vis dar rikiuojasi septintoje turnyro lentelės vietoje ir nuo „Sevilla“ klubo atsilieka 10 taškų.

Abi komandos žaidžia gana rezultatyviai ir turi po tiek pat – 28 įvarčius. Bet esminis skirtumas šioje tarpusavio dvikovoje yra gynyba. „Sevilla“ demonstruoja geriausią gynybą tarp visų lygos komandų. Per 17 turų Sevilijos ekipa praleido vos dvylika įvarčių.

Trečiadienis (Gruodžio 23 d.).

Milano „Inter“ – „Torino“. Italijos „Serie A“ čempionatas. 19:30 val. 

Fantastišką formą demonstruojantis „Inter“ klubas savo sirgaliams jau įteikė solidžią Kalėdų dovaną. Jau aišku, kad Milano ekipa gražiausias metų šventes pasitiks turnyro lentelės viršūnėje – pirmoje vietoje. „Inter“ šiuo metu yra bene pati karščiausia komanda ne tik Italijoje, bet ir visoje Europoje. 

Skaičiai išties iškalbingi. „Inter“ Italijos aukščiausioje lygoje iškovojo jau šešias pergales iš eilės, pelnė 16 įvarčių ir per visą šį pergalingą laikotarpį į savo vartus nepraleido nė vieno įvarčio. Taip pat „Inter“ yra vienintelė komanda Italijoje, šiame sezone dar nė karto nepralaimėjusi žaisdama namuose.

Tiesa, į Milaną atvyksta gana grėsmingas varžovas. Duobėje kurį laika buvusi „Torino“ komanda vėl grįžo į sėkmingą kelią – Turino ekipa nepralaimėjo jau keturis kartus iš eilės. Vis dėlto, koją šiai komandai dažniausiai ir kiša rungtynės išvykoje. Svečiuose pralaimėta jau šešis kartus, pergalė pasiekta vos kartą, du kartus sužaista lygiosiomis.

AS „Roma“ – „Sampdoria“. Italijos „Serie A“ čempionatas. 19:30 val. 

Jose Mourinho vadovaujama Romos komanda žiemą pradėjo galingai. Praėjusiame ture AS „Roma“ netikėtai net 4:1 sutriuškino Bergamo „Atalanta“ ekipą ir taip sirgaliams suteikė vilčių kovoje dėl vietos geriausiųjų ketvirtuke. Šią dvikovą „Roma“ klubas pasitinka kaip ryškus favoritas, o sėkmės atveju tai būtų jau trečia iš eilės Italijos sostinės ekipos pergalė.

Turėtume nusikelti į 2018 metus norėdami pamatyti „Roma“ ekipą, kuri žaisdama namuose prieš pirmojo dešimtuko komandą, pirmauja po pirmojo kėlinio, tačiau pralaimi rungtynes. Tokiu scenarijumi „Roma“ komanda nežaidžia jau labai ilgai. Bet vaizdas sirgalių dabar turbūt neramina – Romos ekipa varžovams leido išlyginti rezultatą antroje rungtynių pusėje jau per ketverias namų rungtynes iš eilės. Tiesa, kol kas visais šiais atvejais pavyko išsigelbėti ir išplėšti pergalę.

„Sampdoria“ savo ruožtu tikrai nėra išvykų komanda, tačiau šiuo metu demonstruoja neblogą formą. Komanda nepatyrė pralaimėjimo jau trejose rungtynėse iš eilės ir atsispyrė nuo turnyro lentelės dugno. Su 19 taškų „Sampdoria“ rikiuojasi penkioliktoje vietoje, tuo metu „Roma“ užima penktąją vietą, bet iki arčiausiai esančios „Atalanta“ ekipos jau skiria šeši taškai.

Namuose žaisdama „Roma“ būsimą varžovą nugalėjo jau tris kartus iš eilės. Paskutinį kartą Romos ekipa „Sampdoria“ futbolininkams namuose nusileido prieš trejus metus.

„Lorient“ – Paryžiaus „Saint-Germain“. Prancūzijos „Ligue 1“ čempionatas. 22:00 val. 

Dėl išlikimo kovojantis „Lorient“ klubas žaidžia blogiausią atkarpą istorijoje. Septynis kartus iš eilės patirtas pralaimėjimas yra blogiausias komandos pasirodymas rungtyniaujant „Ligue 1“. Per šią itin slogią atkarpą komanda pelnė vos du įvarčius – tai byloja apie problemas abejose aikštės pusėse, tiek puolime, tiek gynyboje.

Vis dėlto, „Lorient“ turi ir kuo savotiškai „pasidžiaugti“. Tokiu metu praėjusiais metais ši komanda turėjo dar trimis taškais mažiau, tačiau sugebėjo išlikti čempionate. Dabar su 15 taškų „Lorient“ užima priešpaskutinę vietą. Dar vienas svarbus faktorius – tai autsaiderių statusas. Kuo dažniau „Lorient“ žaisdama namuose turi ryškaus autsaiderio etiketę, tuo dažniau ji laimi rungtynes. Puikus pavyzdys ir praėję metai – stipriai buksavusi „Lorient“ namuose sensacingai 3:2 sugebėjo įveikti PSG klubą.

Savo ruožtu PSG komanda žygiuoja įprastu, čempionišku ritmu. Nors per paskutines trejas rungtynes turtuoliai iš Paryžiaus prarado nemažai taškų (du kartus sužaidė lygiosiomis – aut.), tai nė kiek netrukdo PSG karaliauti turnyro lentelės viršūnėje. Nuo antroje vietoje esančio „Marseille“ klubo paryžiečiai jau yra atsiplėšę 13 taškų.

„Granada“ – Madrido „Atletico“. Ispanijos „La Liga“ čempionatas. 20:00 val. 

Ketverios iš eilės nepralaimėtos rungtynės leido „Granada“ ekipai atsispirti nuo turnyro lentelės dugno. Dvi pergalės ir dvi lygiosios „Granada“ klubą pastūmėjo į penkioliktąją vietą. Tiesa, šiai komandai tai vis dar yra labai blankus sezonas. Tokioje sezono stadijoje praėjusiame ir užpraėjusiame sezone komanda turėjo penkiais taškais daugiau.

Gerą atkarpą žymi ir vis pasikartojanti tendencija. „Granada“ trejose iš paskutinių ketverių rungtynių įmušė bent vieną įvartį per pirmą rungtynių pusvalandį. Žaisdama namuose „Granada“ demonstruoja kur kas geresnį futbolą, nei išvykose. Per paskutines penkerias namų rungtynes komanda surinko dešimt taškų – daugiau nei pusę, surinktų per visą sezoną.

„Atletico“ savo ruožtu išgyvena itin slogią atkarpą. Madrido ekipa patyrė tris iš eilės pralaimėjimus, o tokioje duobėje Diego Simeones komanda nebuvo nuo pat 2011 metų. Trys iš eilės pralaimėjimai „Atletico“ nubloškė į penktą turnyro lentelės vietą. Tiesa, iki geriausiųjų ketvirtuko komandą skiria vos vienas taškas.

Per paskutines penkerias šių komandų tarpusavio rungtynes tris kartus pergalę iškovojo „Atletico“, du kartus dvikova baigėsi lygiosiomis.

Bilbao „Athletic“ – Madrido „Real“. Ispanijos „La Liga“ čempionatas. 22:30 val. 

Karim Benzema | Nuotr. AFP

„Athletic“ klubas praėjusiame ture išgyveno tikrą dramą. Namuose Bilbao ekipa 1:2 atsilikinėjo prieš Sevilijos „Real Betis“ ekipą, tačiau sugebėjo išplėšti pergalę 3:2 ir taip nutraukti trijų iš eilės namuose nelaimėtų rungtynių seriją. Šios rungtynės kartu buvo ir pačios rezultatyviausios „Atlhetic“ ekipai šiame sezone. Trys taškai leidžia kiek lengviau atsikvėpti žaidėjams ir sirgaliams – pralaimėjimo atveju Bilabo ekipa būtų nukritusi jau į 13 vietą.

Dabar viskas neatrodo taip jau blogai. Itin sunkų sezoną išgyvenantis Bilbao klubas vis dar gali taikytis į geriausių komandų ketvirtuką. „Athletic“ nuo išsvajoto tikslo šią akimirką skiria šeši taškai. Vis dėlto, nerimo ženklų taip pat yra daug, o vienas pagrindinių – komandos rezultatyvumas. Su 16 pelnytų įvarčių Bilbao klubas yra trečias mažiausiai įvarčių pelnęs klubas visoje lygoje.

„Real“ savo ruožtu bėdų šiame sezone turi kur kas mažiau. Vienintelį kartą pralaimėjimą Madrido ekipa patyrė dar spalio pradžioje, o nuo tos akimirkos žaidimas tik gerėjo – dabar „Real“ užtikrintai pirmauja lygoje ir yra rezultatyviausia komanda.

Sekmadienis (Gruodžio 26 d.).

„Liverpool“ – „Leeds“. Anglijos „Premier“ lyga. 14:30 val. 

Antrą Kalėdų dieną, kaip įprasta, rungtynes sužais visos Anglijos „Premier“ lygos komandos. Tiesa, anksčiau tai būdavo faktas, tačiau dabar, siaučiant COVID-19 pandemijai, aiškumo lieka vis mažiau. Planuojama, kad sekmadienį 19 lygos turą pradės „Liverpool“ ir „Leeds“ komandų akistata.

„Liverpool“ namuose šį sezoną žaidžia nepriekaištingai. Jurgeno Kloppo auklėtiniai savo teritorijoje vis dar nepralaimėjo nė karto. Du kartus Liverpulio ekipa prarado taškus sužaidusi lygiosiomis, bet penkis kartus iškovojo pergalę. „Liverpool“ alsuoja į nugarą lygos lyderiams „Manchester City“ – komandas prieš gražiausias metų šventes skiria trys taškai.

Įspūdingai atrodo „Liverpool“ puolimas. Tai pati rezultatyviausa lygos komanda, per 18 turų pelniusi jau 50 įvarčių. Į priekį Liverpulio ekipą veda ir du rezultatyviausi lygos žaidėjai – Mahommedas Salah ir Diego Jota.

„Leeds“ savo ruožtu išgyvena itin sunkų sezoną. Traumoms ir koronaviruso susirgimams pasivijus komandą, ji dabar visoje lygoje bene pati silpniausia. Per pastarąsias trejas rungtynes „Leeds“ į savo vartus praleido net 14 įvarčių, patys įmušė 3. Daugiau už „Leeds“ praleidusi yra tik lygos autsaiderė „Newcastle United“.

„Manchester City“ – „Leicester“. Anglijos „Premier“ lyga. 17:00 val. 

Čempionato lyderiai ir dabartiniai čempionai „Manchester City“ įgavo puikią sportinę formą, o tai gerai atspindi ir rezultatai. Pasiektos jau aštuonios iš eilės pergalės, paskutinis pralaimėjimas lygoje patirtas dar spalio mėnesį.

„Man City“ namuose demonstruoja fantastišką puolimą. Per devynerias rungtynes „miestiečiai“ namuose pelnė jau 25 įvarčius, tai vidutiniškai po 2,8 per rungtynes. Mančesterio ekipa rezultatyvumu nusileidžia tik „Liverpool“ klubui, bet svarbiausias faktorius, leidžiantis Pepo Guardiolos auklėtiniams būti turnyro lentelės virušje – gynyba. „Man City“ per 18 turų praleido viso labo devynis įvarčius – tai geriausias rezultatas visoje lygoje.

„Leicester“ tuo metu vis dar ieško savojo žaidimo. Blankiai sezoną pradėjusios „lapės“ savo sirgaliams nesuteikia daug vilčių kovoje dėl vietos geriausiųjų penketuke. Patirti jau šeši pralaimėjimai, keturis kartus sužaista lygiosiomis, iškovotos šešios pergalės. Su tokiu žaidimu „Leicester“ yra ten, kur ir turi būti – turnyro lentelės viduryje, devintoje vietoje.

„Man City“ laimėjo keturias iš penkių pastarųjų šių komandų tarpusavio dvikovų. Tiesa, paskutinė akistata priklausė „Leicester“. Išvykoje žaidusios „lapės“ praėjusiame sezone šeimininkams sudavė skaudų smūgį 5:2.

Lodnono „Tottenham“ – Londono „Crystal Palace“. Anglijos „Premier“ lyga. 17:00 val. 

Naujasis treneris Antonio Conte vis dar bando pakeisti šio sezono „Tottenham“ veidą. Daug pozityvo sirgaliams ir patiems futbolininkams turėjo įpūsti paskutinio turo rungtynės su „Liverpool“ ekipa. Autoritetų nepaisę londoniečiai kovėsi kaip lygūs su lygiais ir iškovojo tašką – 2:2. 

Tiesa, „Tottenham“ dar prireiks laiko norint įsivažiuoti į tikrą sportinį režimą. Ką tik kone puse komandos išguldė nauja koronaviruso atmaina, todėl šiuo metu Londono ekipa yra sužaidusi mažiausiai rungtynių visoje lygoje, o keli futbolininkai vis dar negali padėti komandai.

Londono derbis su „Crystal Palace“ niekada nebūna lengvas. Apie tai byloja ir paskutinė šių komandų akistata, vykusi rugsėjį. Namuose žaidusi „Crystal Palace“ be didesnio vargo 3:0 įveikė duobėje buvusį „Tottenham“ klubą.

Šių komandų tarpusavio rungtynės būna itin rezultatyvios. Tris kartus per pastarąsias penkerias akistatas abi komandos įmušė bent po įvartį, o vidutiniškai per rungtynes krisdavo po 3,2 įvarčio.  

„Tottenham“ su 26 taškais šiuo metu rikiuojasi 7 vietoje, „Crystal Palace“ su 20 taškų užima 11-ąją.

Patiko straipsnis? Pasidalink!