Dešimt ryškiausių savaitės futbolo įvykių: 12.27-01.02

Futbolo pasaulyje prasidėjo dar viena įvykių kupina savaitė. Nuo gruodžio 27 iki sausio 2 dienos nugriaudės aibė intriguojančių rungtynių Anglijos „Premier“ lygoje ir Ispanijos „La Liga“ čempionate.

Anglijoje, priešingai nei kitose futbolo šalyse, rungtynės vyksta ir šventiniu laikotarpiu. Visuose kituose pajėgiausiuose čempionatuose –Italijos, Vokietijos ir Prancūzijos – komandos ilsisi iki pat Naujųjų metų. Išimtis tik Ispanija – ten vienerios rungtynės įvyks dar šiais metais.

Tikriems sporto sirgaliams skirtas internetinis puslapis Fanuarena.lt, kviečia iš arčiau susipažinti su 10 svarbiausių šios savaitės futbolo rungtynių.

Pirmadienis (Gruodžio 27 d.).

„Newcastle United“ – „Manchester United“. Anglijos „Premier“ lyga. 22:00 val.

Gruodžio pradžioje „Newcaste United“ nugalėjo „Burnley“ ir taip iškovojo itin retą pergalę „Premier“ lygoje. Trys iškovoti taškai turėjo nuraminti klubo sirgalius ir suteikti vilties kovoje dėl išlikimo šiame čempionate. Vis dėlto, likęs mėnuo atrade itin nykiai – „Newcastle Utd“ patyrė tris iš eilės pralaimėjimus ir šiuo metu kartu su „Norwich“ dalijasi paskutinę ir priešpaskutinę vietas turnyro lentelėje.

Didžiausia komandos bėda – gynyba. „Newcastle Utd“ per pastaruosius tris pralaimėjimus praleido 11 įvarčių. O 41 praleistas įvartis per visas iki šiol žaistas rungtynes – blogiausias rezultatas lygoje. „Newcastle Utd“ rungtynėse galima tikėtis tikro įvarčių lietaus, mat iš visų 18 žaistų dvikovų, 12 kartų ši ekipa ir mušė, ir praleido bent po vieną įvartį.

Savo ruožtu iš duobės po truputi lipantis „Manchester Untied“ klubas šią dvikovą pasitinka kaip ryškus favoritas – Mančesterio ekipa į Niukaslą atvyksta po trijų iš eilės pergalių. Labai ryškus šio sezono „Raudonųjų velnių“ bruožas – lėtas puolimas. Dar nebuvo nė vieno karto, kai „Man Utd“ įmušė įvartį per pirmas 15 minučių, o net 73 procentai visų komandos įvarčių krito antrajame kėlinyje.

„Man Utd“ šiuo metu rikuojasi 7 vietoje, „Newcastle Utd“ užima 19.

Antradienis (Gruodžio 28 d.).

„Southampton“ – Londono „Tottenham“. Anglijos „Premier“ lyga. 17:00 val.

Antrą Kalėdų dieną„Southampton“ ekipa iškovojo netikėtą ir labai gražią pergalę Londone, kur po dramatiškos kovos 3:2 įveikė „West Ham“. Ši pergalė leidžia komandos sirgaliams po truputį pagaliau nebegalvoti apie iškritimą iš „Premier“ lygos – nuo „raudonosios“ zonos komandą skiria jau 9 taškai.

„Southampton“ turi puikią progą protesti šį sėkmingą laikotarpį – rungtynės su Londono „Tottenham“ vyks namuose, o būtent namų tvirtovėje „šventieji“ šiame sezone ir renka beveik visus taškus. Per visas namuose žaistas dvikovas, „Southampton“ kol kas pralaimėjo tik vieną kartą. Du kartus pavyko iškovoti pergalę, penkis kartus lygiąsias.

Bendrai namuose „Southampton“ nepralaimėjo jau penkerių iš eilės rungtynių – tai geriausi skaičiai nuo pat 2016 metų. Tiesa, „Tottenham“ – vienas neparankiausių varžovų. Istorija byloja, kad nuo pat sugrįžimo į „Premier“ lygą 2012 metais, „Southampton“ jokiai kitai komandai nepralaimėjo daugiau kartų, nei „Tottenham“. Šiam varžovui iš Londono nusileista jau 13 kartų.

„Tottenham“ savo ruožtu irgi yra geroje sportinėje formoje. Antonio Conte auklėtiniai nepralaimėjo jau penkerių rungtynių iš eilės, o paskutiniame ture be jokių problemų 3:0 susitvarkė su Londono „Crystal Palace“.

„Tottenham“ šiuo metu rikiuojasi 5 vietoje, „Southampton“ pakilo į 14.

„Watford“ – Londono „West Ham“. Anglijos „Premier“ lyga. 17:00 val.

Po ilgos priverstinės pertraukos dėl koronaviruso išplitimo komandos viduje, į futbolo kovas sugrįžta „Watford“ ekipa. Šios būsimos rungtynės – pirmosios nuo pat gruodžio 10 dienos, kai daugiau nei pusė komandos buvo izoliuota. Kokią įtaką liga ir izoliacija padarė komandai, bus aišku tik pasibaigus šiai principinei dvikovai su Londono „West Ham“.

Abi komandos šias rungtynes pasitinka itin trokšdamos vėl pajusti pergalės skonį. Nė viena iš jų neiškovojo pergalės per paskutinius tris turus – abi jos demonstruoja vienas blogiausių formų per visą sezoną. „Watford“ šias rungtynes pasitinka po keturių iš eilės pralaimėjimų, o per tas ketverias rungtynes komanda praleido 11 įvarčių.

Ilgai tarp penkių geriausių lygos komandų buvusi „West Ham“ žiemą taip pat stipriai klimpsta. Iš pradžių „plaktukai“ nesugebėjo įveikti autsaiderių „Burnley“, vėliau 0:2 pralaimėjo Londono derbį prieš „Arsenal“, o antrą Kalėdų dieną 2:3 nusileido „Southampton“. Demonstruodama tokius rezultatus, „West Ham“ ekipa dabar yra arčiau 16, nei 2 vietos.

Istoriškai šių dviejų komandų tarpusavio rungtynės visada būdavo rezultatyvios. Per pastaruosius penkis susitikimus krito 17 įvarčių – vidutiniškai daugiau nei po 3 per rungtynes.

„Leicester“ – „Liverpool“. Anglijos „Premier“ lyga. 22:00 val.

Mohamed Salah | Nuotr. Reuters

Banguojantį sezoną išgyvenantis „Leicester“ klubas pasitinka kol kas vieną sunkiausių šio sezono išbandymų. Po neįtikėtinų rungtynių su „Manchester City“, kurias „Leicester“ išvykoje pralaimėjo net 3:6, dabar laukia antrą vietą lygoje užimančio „Liverpool“ klubo išbandymas.

„Leicester“ kone visus taškus šiame sezone renka prieš silpnesnius varžovus – „lapės“ dažnai nugali tas komandas, kurios yra antroje turnyro lentelės pusėje. O paskutinės rungtynės su „Man City“ yra puiki iliustracija to, kaip Lesterio komandai sekasi žaisti prieš turnyro lentelės kaimynus ir aukščiau esančias komandas. Štai neseniai „Leicester“ net 4:0 nušlavė „Newcastle“, bet iškart po to 1:2 nusileido Birmingemo „Aston Vila“ ekipai.

„Liverpool“ demonstruoja įspūdingą formą. Antroje vietoje esanti ir taškais tik „Man City“ nusileidžianti Jurgeno Kloppo kariauna yra pati rezultatyviausia lygos komanda su 2,8 įvarčio per rungtynes vidurkiu. „Premier“ lygoje Liverpulio ekipa nepralaimėjo jau septynių iš eilės susitikimų.

Trečiadienis (Gruodžio 29 d.).

Londono „Chelsea“ – „Brighton“. Anglijos „Premier“ lyga. 21:30 val.

Londono ekipos sirgaliai išgyvena dvejopus jausmus. Ilgai pačioje turnyro lentelės viršūnėje buvusi„Chelsea“ dabar rikiuojasi jau trečioje vietoje, į priekį užleisdami „Liverpool“ ir „Manchester City“ klubus. Vis dėlto, Thomaso Tuchelio auklėtiniai vėl grįžo į gerą sportinę formą – prieš Kalėdas ir iškart po jų, londoniečiai iškovojo dvi pergales rungtyniaudami išvykoje ir tai abu kartus padarė dviejų įvarčių skirtumu. Iš pradžių 2:0 nugalėta „Brentford“ ekipa, o paskutiniame ture nesunkiai 3:1 įveikta Birmingemo „Aston Vila“.

Metus „Chelsea“ komanda pabaigs kaip viena iš trijų stipriausių komandų Anglijoje – žemiau trečiosios vietos Londono ekipa nebenukris. Tiesa, dabar tai yra puiki proga dar labiau sutvirtinti savo pozicijas, nes atvykstanti „Brighton“ ekipa – vienas palankiausių varžovų visoje lygoje. „Chelsea“ žaisdama prieš „Brighton“ nepralaimėjo nė vieno karto nuo pat tų laikų, kai komandos susitiko pirmą kartą 1933 metais.

„Brighton“ savo ruožtu komandos sirgaliams Kalėdinę dovaną jau įteikė. Antrą Kalėdų dieną „Brighton“ ekipa nutraukė itin slogią dvylikos iš eilės nelaimėtų rungtynių seriją, kai 2:0 įveikė „Brentford“. Ši pergalė leido Braitono ekipai pakilti į pirmąjį lygos dešimtuką – dabar klubas užima 9 vietą.

Ketvirtadienis (Gruodžio 30 d.).

Liverpulio „Everton“ – „Newcastle United“. Anglijos „Premier“ lyga. 21:30 val.

„Everton“ ekipa – dar viena sunkią žiemą išgyvenanti Anglijos komanda. Koronaviruso protrūkis sujaukė šios Liverpulio komandos planus ir tvarkaraštį, todėl dabar rungtynės įvyks po dviejų savaičių priverstinės pertraukos. Paskutinį kartą „Everton“ žaidė gruodžio 16 dieną – jau tada komanda surinko vos 16 sveikų žaidėjų, bet solidžiam pasirodymui tai nepakenkė. Ryškią autsaiderio etiketę turėjusi Liverpulio ekipa išvykoje 1:1 sugebėjo atsilaikyti prieš Londono „Chelsea“.

Bet net ir be viruso ir traumų„Everton“ šiame sezone turi nemažai bėdų. Ilgus metus kovojusi dėl patekimo į tarptautinius turnyrus, šiame sezone „Everton“ kovoja dėl išlikimo „Premier“ lygoje. Per pastarąsias penkerias rungtynes komanda iškovojo viso labo keturis taškus, o tokie rezultatai leidžia „Everton“ komandai būti vos 15 vietoje. Nuo iškritimo ribos komandą skiria devyni taškai.

Tiesa, būsimas varžovas – tas, kurį privaloma įveikti, norint įpūsti teigiamos energijos komandos viduje.„Newcastle Utd“ yra viena iš dviejų blogiausių lygos komandų. Kartu su „Norwich“ ekipa, Niukalso klubas dalinasi paskutinę vietą. Per 18 turų „Newcastle Utd“ savo vartus sausus išsaugojo vos vieną kartą.

Tiesa, istoriškai, „Everton“ dvikovose su „Newcastle Untied“ nebūna lengva. Paskutines dvi tarpusavio dvikovas „Everton“ pralaimėjo, o per penkis pastaruosius tarpusavio susitikimus, Liverpulio komanda pergalę iškovojo tik kartą.

Penktadienis (Gruodžio 31 d.).

„Valencia“ – Barselonos „Espanyol“. Ispanijos „La Liga“ čempionatas. 17:15 val.

Naujųjų metų išvakarėse beveik viso pasaulio futbolas trumpam sustos, bet vienintelė rimta dvikova įvyks Ispanijoje. Puikią formą įgavusi „Valencia“ komanda sieks pratęsti sėkmingą seriją ir paneigti faktą, kad nemažai permainų išgyvenusi ekipa nebėra elitinė jėga Ispanijos čempionate. Valensijos miesto komanda paskutinį kartą pralaimėjo dar spalio mėnesį – po to iki pat dabar sekė devynių iš eilės nepralaimėtų rungtynių serija.

„Valencia“ namuose šį sezoną pralaimėjo tik vieną kartą ir tai padarė prieš čempionato lyderius Madrido „Real“. Skaičiuojant ir namų ir išvykos rungtynes, „Valencia“ šią dvikovą pasitinka turėdama jau tris iš eilės pergalės – tokie rezultatai leidžia rikiuotis aštuntoje turnyro lentelės vietoje, bet pergalė šiame ture klubą kilsteltų iškart į ketvirtą vietą.

„Espanyol“ savo ruožtu žygiuoja sau įprastu ritmu. Metai iš metų ši Barselonos komanda laviruodavo turnyro lentelės viduryje, taip yra ir šiemet – šešias pergales iškovojusi, septynis pralaimėjimus patyrusi ir penkis kartus lygiosiomis sužaidusi „Espanyol“ rikiuojasi 11 vietoje.

„Valencia“ šioje dvikovoje yra ryški favoritė – rungtynės žaidžiamos namuose, o per pastarąsias penkerias tarpusavio rungtynes čia iškovotos net keturios pergalės, kartą sužaista lygiosiomis.

Šeštadienis (Sausio 1 d.).

Londono „Arsenal“ – „Manchester City“. Anglijos „Premier“ lyga. 14:30 val.

Naujuosius 2022 metus Anglijoje pradės grandų dvikova tarp puikų laikotarpį išgyvenančių Londono„Arsenal“ ir „Menchester City“ komandų. Sezoną itin sunkiai pradėjusi Londono ekipa įgavo pagreitį ir jau rikiuojasi greta trijų geriausių lygos komandų – užima ketvirtąją vietą. „Arsenal“ šią dvikovą pasitinka tikrai pakiliomis nuotaikomis, savo sąskaitoje turėdama jau keturias iš eilės pergales.

Vis dėlto nuotaikos „Man City“ stovykloje dar geresnės. Jos geriausios visoje lygoje. „Premier“ lygoje „miestiečiai“ paskutinį kartą pralaimėjo spalio mėnesį, o dabar pasiektos jau net devynios pergalės iš eilės. Tokie rezultatai leidžia Pepo Guardiolos kariaunai gana ramiai pirmauti čempionate. Iki artimiausių konkurentų, „Liverpool“, Mančesterio ekipa turi jau šešių taškų pranašumą.

Abi šios komandos demonstruoja fantastišką puolimą. „Man City“ per paskutines keturias lygos dvikovas pelnė net 18 įvarčių – štai vien 7 komanda atseikėjo „Leeds“ klubui, o paskutiniame ture 6 tikslius smūgius sugėrė „Leicester“. Tuo metu „Arsenal“ per tokį patį laikotarpį pelnė 14 įvarčių. Šiuo metu tai dvi geriausią puolimą demonstruojančios komandos Anglijoje.

Vis dėlto, gana ryškiu favoritu čia bus Mančesterio klubas. Apie tai byloja ir istorija – paskutines ketverias tarpusavio rungtynes nesunkiai laimėjo būtent „Man City“.

Londono „Crystal Palace“ – Londono „West Ham“. Anglijos „Premier“ lyga. 19:30 val.

Pirmasis metų derbis įvyks Londone. Principinių to paties miesto varžovų dvikovoje susikaus kiek buksuojančios „Crystal Palace“ ir „West Ham“ ekipos. Abi šias komandas sirgaliai gali vadinti šio sezono siurprizais – jei kas „Crystal Palace“ vadovams prieš sezono startą būtų pasiūlę kovą dėl vietos pirmoje turnyro lentelės pusėje, neabejotinai jie būtų sutikę. O būtent tokia ir yra dabartinė klubo realybė – su gana kuklia sudėtimi „Crystal Palace“ rikiuojasi 12 vietoje, iki geriausių dešimtuko – vos viena pergalė.

„West Ham“ kartu su Davidu Moyesu priešaky yra sunkiai įkandamas riešutas visoms lygos komandoms. Ilgai ši Londono ekipa rikiavosi tarp keturių stipriausių lygos komandų, tačiau žiemą krito į duobę, patyrė du iš eilės pralaimėjimus ir virš savęs užleido kitą Londono komandą, „Arsenal“.

Abi komandos ir daug muša, ir daug praleidžia. Visose penkeriose paskutinėse tarpusavio rungtynėse abi komandos pelnė bent po vieną įvartį, dažnai jų būdavo dar daugiau. Štai vien per paskutines dvi akistatas krito net 9 įvarčiai.

Sekmadienis (Sausio 2 d.).

Londono „Chelsea“ – „Liverpool“. Anglijos „Premier“ lyga. 18:30 val.

Sekmadienį viso pasaulio futbolo gerbėjų dėmesį sukaustys Anglijos grandų mūšis, atsakysiantis į klausimą, kam šiuo metu turi priklausyti antroji vieta turnyro lentelėje. Tiek „Chelsea“, tiek „Liverpool“, yra kol kas vieninteliai konkurentai „Man City“ klubui kovoje dėl čempionų trofėjaus. Abi šios komandos turi po lygiai tiek pat taškų, demonstruoja fantastišką puolimą ir stiprią gynybą.

„Chelsea“ pastaruoju metu praranda nemažai taškų, štai per pastarąsias penkerias lygos rungtynes „aristokratai“ pergalę iškovojo tik du kartus. „Liverpool“ yra sėkmingesnėje atkarpoje – Jurgeno Kloppo kariauna iki lygiųjų su Londono „Tottenham“ buvo iškovojusi šešias pergales iš eilės.

Tai dvi iš trijų rezultatyviausių lygos komandų.„Liverpool“ per 18 turų pelnė 50 įvarčių, „Chelsea“ tuo metu pasižymėjo 42 kartus. Palyginimui, aštuntoje vietoje esantis „Wolverhampton“ klubas per tą patį laikotarpį pelnė viso labo 13 įvarčių.

Tarpusavio dvikovų istorija byloja tik vieną faktą – nuspėti favoritą čia itin sunku. Per pastarąsias penkerias komandų akistatas kartą buvo pasiektos lygiosios, po du kartus pergalę iškovojo tiek„Chelsea“, tiek „Liverpool“.

Patiko straipsnis? Pasidalink!