Pasaulio čempionato link: ar nutrauks C. Ronaldo Šiaurės Makedonijos pasaką?

Futbolo pasaulyje – išskirtinė, nacionalinėms komandoms lemiamų rungtynių kupina savaitė. Nuo kovo 28 iki balandžio 3 dienos tiek Europoje, tiek Pietų Amerikoje, tiek Afrikoje nugriaudės aibė intriguojančių atrankoje į pasaulio čempionatą, taip pat įvyks nemažai draugiškų rungtynių.

Tikriems sirgaliams skirtas puslapis Fanuarena.lt kviečia iš arčiau susipažinti su svarbiausiomis šio antradienio futbolo rungtynėmis.

Antradienis (Kovo 29 d.).

Lenkija – Švedija. Atranka į pasaulio čempionatą. Finalas. 21:45 val.

Sportinė forma: Lemiamą ir patį svarbiausią mūšį dėl vietos pasaulio čempionate Lenkijos rinktinė pasitinka būdama ne pačios geriausios sportinės formos. Bilietą į šias atrankos finalo rungtynes lenkams „padovanojo“ FIFA sprendimas iš turnyro išmesti karą Ukrainoje pradėjusius rusus. Skaičiuojant iš tikrųjų sužaistas rungtynes, Lenkijos rinktinė paskutinį kartą pergalę iškovojo dar pernai lapkritį – po lengvos pergalės Andoroje, lenkai pralaimėjo vengrams ir sužaidė lygiosiomis su škotais.

Švedijos rinktinės stovykloje nuotaikos kiek kitokios. Švedai ką tik, praėjusią savaitę, 1:0 nugalėjo Čekijos nacionalinę komandą ir taip prasibrovė į šį finalą. Tiesa, prieš pergalingas rungtynes su čekais, Švedijos futbolininkai patyrė du pralaimėjimus iš eilės – nusileido Ispanijai ir Gruzijai.

Tarpusavio rungtynės: Šių komandų akistatose – visiškas Švedijos rinktinės dominavimas. Švedai laimėjo visas penkerias paskutines žaistas rungtynes su lenkais.

Ryškiausi žaidėjai: Lenkijos rinktinės vienareikšmis lyderis ir visos šalies futbolo ikona – Robertas Lewandowskis. Miuncheno „Bayern“ puolėjas vien šioje atrankoje pelnė jau aštuonis įvarčius. 

Švedijos rinktinėje vieno aiškaus lyderio nėra, tačiau joje gausu ypatingai aukšto lygio futbolininkų. Tokių, kaip Dejanas Kulusevskis. Jaunasis švedų talentas tampa ir pagrindinės Londono „Tottenham“ sudėties žaidėju.

Favoritas: Lažybininkai šioje akistatoje ryškaus favorito neišskiria, tačiau daugiau šansų laimėti turi Lenkija.

Portugalija – Šiaurės Makedonija. Atranka į pasaulio čempionatą. Finalas. 21:45 val.

Sportinė forma: Portugalijos rinktinė lemiamą kovą dėl vietos pasaulio čempionate pasitinka po įspūdingos pergalės prieš Turkiją. Portugalai atlaikė rimtą turkų iššūkį, nugalėjo juos 3:1 ir atsidūrė per žingsnį nuo vietos pirmenybėse. Tiesa, žvelgiant į paskutinių penkerių Portugalijos sužaistų rungtynių istoriją, skaičiai žavi vis mažiau. Iš viso per penkias paskutines dvikovas portugalai iškovojo tris pergales, kartą užfiksavo lygiąsias ir kartą pripažino varžovų pranašumą. 

Šiaurės Makedonijai vien galimybė žaisti lemiamas rungtynes dėl bilieto į pasaulio čempionatą prilygsta dideliam laimėjimui. Šiaurės Makedonijos futbolininkai pateikė bene pačią didžiausią šios atrankos sensaciją, kai praėjusią savaitę išvykoje 0:1 sugebėjo nugalėti ir iš tolimesnių kovų eliminuoti Europos čempionę Italiją. Per penkerias paskutines žaistas rungtynes Šiaurės Makedonijos ekipa iškovojo keturias pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. 

Tarpusavio rungtynės: Per visą istoriją šios dvi rinktinės akis į akį yra susitikusios tik du kartus. Abu šie mačai – tiek 2012, tiek 2003 metais – susiklostė itin nerezultatyviai. Paskutinė dvikova baigėsi 0:0, o ankstesnės rungtynės baigėsi portugalų pergale 1:0. 

Ryškiausi žaidėjai: Portugalijos rinktinės simbolis ir ryškiausia figūra – Cristiano Ronaldo. Vienam geriausių visų laikų futbolininkų tai paskutinė proga su savo rinktine patekti į pasaulio čempionatą – neabejojama, kad iki kitų pirmenybių „Manchester United“ žvaigždė baigs karjerą. Įvarčio rinktinėje C. Ronaldo nepelnė jau senokai, tačiau iš viso šioje atrankoje pasižymėjo šešis kartus.

Šiaurės Makedonijos rinktinės naujasis herojus – Aleksandras Trajkovskis. Puolėjas 92 minutę išplėšė įspūdingą pergalę Italijoje, o šis įvartis ir atvėrė rinktinei kelią iki šių, lemiamų ir svarbiausių rungtynių.

Favoritas: Lažybininkai itin ryškiu šios poros favoritu laiko Portugaliją.

Patiko straipsnis? Pasidalink!